Przyszłość designu wnętrz – Trendy na 2024

trendy wnętrzarskie

W przyszłym roku 2024 trendy wnętrzarskie skupiać się będą na “hybrydzie” – czyli połączeniu różnych stylów w spójną całość, oraz na wielofunkcyjności. Dominować będzie estetyka, która łączy skandynawski minimalizm z elementami wygody, czystymi liniami retro oraz funkcjonalnością.

W 2024 roku kładziony będzie również duży nacisk na świadome projektowanie przestrzeni domowych, które sprzyjać będzie dobremu samopoczuciu i umożliwiać efektywne wykorzystanie każdego centymetra mieszkania. Nowe trendy będą zachęcać do tworzenia przestrzeni sprzyjających zarówno relaksowi, jak i spotkaniom towarzyskim.

Wśród wiodących trendów na nadchodzący rok znajdą się minimalistyczne formy z domieszką akcentów retro, dynamiczne rozwiązania wnętrzarskie oraz meble i dodatki wielofunkcyjne, które umożliwią optymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni.

Dlatego też, biorąc pod uwagę te trendy, warto zainwestować w elementy wystroju wnętrz, które nie tylko będą estetyczne, ale także funkcjonalne i dostosowane do zmieniających się potrzeb domowników.

Przytulna rozmowa

Któż nie pragnie, by wnętrze jego domu emanowało ciepłem i gościnnością, zapewniając zarówno domownikom, jak i odwiedzającym komfort i przyjemność? Współczesne trendy wnętrzarskie kładą nacisk na tworzenie miejsc sprzyjających relaksowi i wspólnemu spędzaniu czasu. Warto rozważyć modułowe rozwiązania, takie jak sofy w formie „wysp” i systemy siedzisk, które można elastycznie dostosować do potrzeb i okazji.

aranżacja wnętrz 2024

Jeśli nadarzy się odpowiednia okazja, warto zainwestować w nową, modułową sofę. Na przykład, sofa Salamanca charakteryzuje się niskim profilem i zapewnia wyjątkowy komfort, idealny do relaksu w trakcie spotkań towarzyskich. Dla miłośników prostych, eleganckich linii, model Amsterdam oferuje niezwykłą elastyczność, a otwarte szezlongi i moduły tworzą dynamiczną atmosferę sprzyjającą gościnności.

Zobacz także: Precyzja tkwi w najprostszych przedmiotach >>

Innym ciekawym pomysłem jest stworzenie dedykowanej strefy do spotkań z wykorzystaniem wygodnych foteli, takich jak okrągły model Bolzano lub elegancka Modena, uzupełnionych o miękki dywan, który nada przestrzeni przytulny charakter. Dodając do wnętrza akcesoria z miękkich, przyjemnych w dotyku tkanin, można stworzyć relaksujące otoczenie sprzyjające swobodnej rozmowie i spędzaniu czasu razem.

Dynamiczne rozwiązania meblowe

Nowoczesne wzornictwo i meble o dużym stopniu elastyczności odgrywają kluczową rolę w kreowaniu funkcjonalnych przestrzeni mieszkalnych oraz ułatwianiu codziennego życia, szczególnie w przypadku ograniczonej przestrzeni. Wielofunkcyjne rozwiązania, takie jak regały Calgary, mogą być przekształcone w dyskretne biuro domowe lub elegancki barek, w zależności od potrzeb i okoliczności. Systemy szafek Lugano oraz półek Como umożliwiają swobodne zestawianie i rozbudowywanie, zapewniając maksymalną elastyczność adaptacji do zmieniających się potrzeb.

trendy wnętrzarskie 2024

Stoły do jadalni również promują elastyczność. Ich wszechstronne projekty pozwalają zaoszczędzić miejsce i zapewniają szeroki zakres możliwości użytkowania. Na przykład, minimalistyczny stół Kingston w stylu nordyckim może służyć zarówno jako miejsce do spożywania posiłków, jak i do pracy przy biurku, dzięki opcji z pojedynczym lub rozkładanym blatem. Stolik kawowy Chiva to kolejny przykład funkcjonalności w uniwersalnym designie. Ukryte schowki na piloty, czasopisma i ładowarki, oraz regulowane blaty pozwalają na dostosowanie wysokości do różnych potrzeb, np. podczas szybkiego posiłku przed telewizorem.

Natomiast elegancki i wszechstronny stolik pomocniczy Paris, z blatem imitującym marmur, wyposażony w wbudowaną półkę i schowek na czasopisma, stanowi wyjątkowy dodatek do każdego wnętrza. Może być używany zarówno przy łóżku, jak i sofy, dodając niepowtarzalnego charakteru każdej przestrzeni mieszkalnej.

Zakrzywiony minimalizm

W 2024 roku wciąż będziemy podziwiać organiczne meble i obiekty o zaokrąglonych kształtach, które sprzyjają łagodniejszemu podejściu do minimalizmu. Kolekcja Bolzano doskonale odzwierciedla ten trend poprzez swoje zakrzywione linie i opływowy wygląd, zachęcając do relaksu i spędzania czasu. Oprócz eleganckiej sofy, kolekcja obejmuje także samodzielny szezlong oraz wygodny fotel, który teraz dostępny jest również z funkcją obrotu, łącząc w sobie miękkie, organiczne kształty z minimalistycznymi akcentami.

sofa beżowa

Krzywoliniowe wzory o otulających kształtach wprowadzają przyjazną atmosferę do wnętrz mieszkalnych. Sofę Modena z BoConcept ceni się za połączenie organicznych form z minimalistycznymi liniami, tworząc swobodny i współczesny wyraz. Aby podkreślić jej spokojny i elegancki design, idealnie pasuje ona do palety kolorów opartych na neutralnych tonach i przyjemnych teksturach, np. mieszanka wełny z efektem boucle, jak tkanina Lazio w inspirujących naturalnymi odcieniami zieleni, brązu i beżu.

Nowoczesne retro

Trend modern retro jest wyrazem pragnienia dziedzictwa i nostalgii w nowoczesnym wydaniu. BoConcept, projektując meble od 1952 roku, czerpie inspirację z fali funkcjonalizmu lat 50. w duńskim wzornictwie meblowym. Bufety, takie jak Fermo i Lugano, wyraźnie nawiązują do niektórych z pierwszych projektów meblarskich z tamtego okresu.

sofa w odcieniu brązu

Proste i funkcjonalne stoły do jadalni, które można szybko rozłożyć, tworząc dodatkowe miejsca do siedzenia, są nieodłącznym elementem oferty BoConcept od początku istnienia marki. Projekty takie jak Kingston i Granada zachowują tę funkcjonalność i charakterystyczny wygląd nowoczesnego retro. Dla tych, którzy poszukują mniejszych inwestycji finansowych, dedykowane są także krzesła do jadalni z serii Hauge i Adelaide, oraz lampy stołowe w stylu vintage, jak Stockholm, Pine Cone i Shelter, które dodadzą do Twojej przestrzeni akcenty inspirowane dziedzictwem.

Źródło: BeConcept

Related posts

Leave a Comment