Wiaty ogrodowe i nie tylko. Poznaj różne typy tej atrakcyjnej konstrukcji

Wiaty ogrodowe

Chcąc zbudować miejsce, w którym się schowamy podczas brzydkiej pogody, nie potrzebujemy wcale zaawansowanej konstrukcyjnie budowli. To samo powiemy o postoju do samochodu, bo pod dachem nie oznacza od razu, że ma być to garaż. Idealnym i bardziej oszczędnym rozwiązaniem są wiaty.

Artykuł sponsorowany

Wiata – praktyczne rozwiązanie

Wiata tym różni się od garażu czy domku ogrodowego, czy narzędziowego, że nie ma ścian bocznych. Czasem zdarzają się konstrukcje, które je mają, ale tylko jedną bądź dwie. Ten rodzaj konstrukcji cieszy się dużą popularnością, bo doskonale spełnia swoje zadanie, zapewniając schronienie, a jednocześnie jej postawienie nie przysparza tak dużych problemów, jak w przypadku zainwestowania w klasyczny budynek, czyli ze ścianami, dachem, a do tego zamykany. Istnieje wiele rodzajów wiat, o których zaraz napiszemy. Wiele z nich znajdziesz pod adresem https://allegrolokalnie.pl/oferty/architektura-ogrodowa/altany-wiaty-zadaszenia-82282.

Najpopularniejsze wiaty – ogrodnicze, samochodowe, gospodarcze

  • Wiaty ogrodnicze są niezwykle cenione przez każdego, kto lubi spędzać czas na świeżym powietrzu, czyli przez większość z nas. Pozwala na słodki relaks niezależnie od aury panującej na zewnątrz.
  • Nie mniejszą popularnością cieszą się wiaty samochodowe, co wynika z tego, że nie każdy chce i ma możliwość, by postawić garaż. Takie miejsce dla pojazdu skutecznie chroni samochód przed opadami różnego rodzaju, dzięki czemu nie ulega on szybkiemu zniszczeniu (korozja).
  • Bardzo chętnie wybierane są też wiaty gospodarcze, które służą głównie do magazynowania różnych sprzętów, maszyn i innych urządzeń.

To nie wszystko – poznaj inne rodzaje wiat

Wymienione wiaty są bardzo często wykorzystywane, ale nie można zapominać, że istnieją też inne typy.

  • Wiaty rowerowe, które jak nazwa wskazuje, służą do przechowywania jednośladów. Takie obiekty spotykane są przeważnie koło uczelni, szkód itp.;
  • Wiaty magazynowe – przydatne są do składowania różnego rodzaju materiałów;
  • Wiaty handlowe – spotykane w miejscach, gdzie sprzedaje się różne towary (targi, stoiska);
  • No i oczywiście pamiętajmy o wiatach przystankowych.

Bogaty wybór wiat pozwala je dopasować pod względem potrzeb, ale i wymagań estetycznych.

Źródło:
allegrolokalnie.pl

Related posts

Leave a Comment