Jak urządzić małą kuchnię? Praktyczne wskazówki od eksperta DYNACOOK

aranżacjs małej kuchni z marką DYNACOOK

Aranżacja niewielkich kuchni lub aneksów kuchennych może być wyzwaniem. Jakie zasady warto mieć na uwadze przy urządzaniu małej przestrzeni kuchennej? Stanisław Szyling, ekspert marki DYNACOOK, podzielił się kilkoma przydatnymi wskazówkami, które pomogą stworzyć miejsce funkcjonalne, wygodne i estetyczne.

Zabudowa, kolor i wykończenie

Wybierając meble do małej kuchni, warto zwrócić uwagę na ich funkcjonalność oraz atrakcyjny wygląd. Duża ilość szafek i szuflad pozwoli na przechowywanie zastawy, garnków i nawet zapasów żywności. Warto postawić na jasne meble, które optycznie powiększą przestrzeń.

Kolorystyka w małych wnętrzach jest bardzo ważna. Jednolita podłoga czy kafle pasujące kolorem do odcienia mebli sprawią, że cała kuchnia zyska jasności i będzie wydawać się większa. Jeśli chcemy postawić na kolor, nie ma z tym problemu – pamiętajmy jednak o tym, by nie tworzyć mocnych odcięć i kontrastów, które mogą sprawiać wrażenie zmniejszania pomieszczenia – mówi Stanisław Szyling, ekspert marki DYNACOOK.

Aranżacja niewielkich kuchni

Jasne barwy otworzą przestrzeń kuchni, podobnie jak stonowane wykończenie mebli i ścian. Błyszczące szafki lub kafle odbijające światło nadadzą wrażenie większej przestrzeni.

Dbaj o detale w kuchni

Podczas aranżacji małej kuchni warto zwrócić uwagę na detale. To one wpływają na ogólne wrażenie wygody i komfortu w niewielkiej przestrzeni. Jak podpowiada ekspert marki DYNACOOK, ważne jest odpowiednie oświetlenie o chłodniejszej barwie:

Tego typu oświetlenie pozwoli nam stworzyć przestronne wnętrze kuchenne – szczególnie za pomocą plafonów podsufitowych. Jeśli zaś w kuchni mamy okno, nie przykrywajmy go za mocno firanami czy zasłonami, dając tym samym naturalnemu, zdrowemu światłu dojście do wnętrza.

Sprzęty AGD w małej kuchni

Wybór sprzętów AGD stanowi istotny element aranżacji kuchni, niezależnie od jej wielkości. Jeśli uwielbiamy gotować i pragniemy przygotowywać potrawy w komfortowych warunkach, warto rozważyć zakup gazowej płyty ceramicznej. Nowoczesna technologia “gaz pod szkłem” polega na spalaniu gazu bezpośrednio pod powierzchnią płyty, co zapewnia nam tylko to, co najważniejsze – ciepło skierowane bezpośrednio na garnki. Dzięki temu nie musimy martwić się o przypadkowe dotknięcie otwartego płomienia ściereczką czy niechciane włączenie płyty.

Co ciekawe, model X3 marki DYNACOOK to klasyczna szerokość kuchenki 60 cm, która posiada 3 pola grzejne ułożone w taki sposób, aby maksymalnie wygodnie korzystać z płyty podczas gotowania nawet w większych garnkach. Błyszcząca powierzchnia płyty DYNACOOK i jej design doskonale uzupełnią małe kuchnie – dodaje Stanisław Szyling.

Odpowiednio dobrane meble, sprzęty kuchenne i dbałość o detale sprawią, że nawet najmniejsza przestrzeń kuchenna stanie się funkcjonalna, estetyczna i wygodna dla domowników. Teraz pozostaje tylko cieszyć się gotowaniem w tak pięknie urządzonej kuchni.

Źródło:
Dynaxo

Related posts

Leave a Comment