Złoto i miedź na warszawskiej Woli

Aranżacje wnętrz

Mieszkanie o powierzchni 71 m kw. zostało zaprojektowane przez Beatę Napierałę z pracowni Modify-Architektura Wnętrz. Działania projektowe zostały podjęte już na wczesnym etapie powstawania inwestycji. Ten krok spowodował, że architektka mogła wprowadzić kilka znaczących zmian w układzie ścian oraz instalacji elektrycznych i wodnokanalizacyjnych.

Złoto i miedź w mieszkaniu na warszawskiej Woli
Kuchnia w odcieniach bieli i szarości,
fot. Michał Młynarczyk

Kolory bieli i szarości to ukochane barwy Inwestorki, dlatego musiały stać się podstawą koncepcji aranżacji. Szarość i biel stały się idealnym tłem do wprowadzenia prostych brył oraz geometrycznych wzorów. Przestrzeń ożywiły elementy w kolorze drewna, miedzi i złota.

Ściana w miedzi

Wspomniane wcześniej kolory dominują w strefie dziennej mieszkania – kuchni, salonie oraz w przedpokoju. Przestronne okna nadają wnętrzu jasności i powiększają je wizualnie.

Złoto i miedź w mieszkaniu na warszawskiej Woli
Podłoga w kuchni wyłożona została drewnopodobnymi panelami winylowymi,
fot. Michał Młynarczyk

Aby dodać przytulności, podłoga wyłożona została drewnopodobnymi panelami winylowymi, wstawiono tu również gięte krzesła oraz wygodny szary narożnik. Dekoracyjna ścianka za telewizorem została wykonana z laminatu imitującego miedzianą, delikatnie szczotkowaną blachę.

Zobacz również:

http://architektura.info.pl/2021/07/26/meble-na-wymiar-nie-tylko-w-kuchni/

Praktyczny blat kuchenny

Sercem mieszkania jest kuchnia utrzymana w głównych kolorach całej koncepcji. W efekcie powstała minimalistyczna i w pełni funkcjonalna przestrzeń. Właścicielce zależało na wyposażenie kuchni w wygodny blat roboczy.

Złoto i miedź w mieszkaniu na warszawskiej Woli
Blat kuchenny – konglomerat Cosentino Silestone w odcieniu Lagoon,
fot. Michał Młynarczyk

Architektka z pracowni Modify postawiła na sprawdzony materiał – konglomerat Cosentino Silestone w odcieniu Lagoon. Idealnie wkomponowuje się on kolorystycznie do projektu, a jednocześnie ma też swoje walory praktyczne – jest łatwy w utrzymaniu czystości, odporny na zarysowania, plamy i uderzenia.

Geometryczna sypialnia

Centralnym elementem sypialni jest łóżko z efektownym wezgłowiem. Oryginalne tapicerowanie zostało poprzecinane złotymi listwami. Elementami ocieplającymi przestrzeń jest tu fornir dębowy w formie panelu na ścianie oraz szafek nocnych.

Złoto i miedź w mieszkaniu na warszawskiej Woli
Tapicerowanie wezgłowia łóżka zostało poprzecinane złotymi listwami,
fot. Michał Młynarczyk

Po bokach wezgłowia zastosowano poziome oświetlenie led, dające przyjemne światło, nadające nastrojowości pomieszczeniu, szczególnie po zmroku.

Łazienka z konglomeratem

Łazienka oraz oddzielna toaleta utrzymane zostały w identycznej tonacji kolorystycznej. Zastosowano tu czarną armaturę oraz podobne dodatki i efektowną geometryczną tapetę. W obydwu pomieszczeniach blaty podumywalkowe to zastosowane uprzednio w kuchni, konglomeraty Cosentino Silestone, w tym samym kolorze.

Złoto i miedź w mieszkaniu na warszawskiej Woli
Łazienka w odcieniach bieli i szarości z czarnymi dodatkami,
fot. Michał Młynarczyk

Materiał idealnie pasujący do zastosowań w przestrzeniach kuchennych jak i w łazienkach, harmonijnie współgra z całym wnętrzem.

Sprawdź również:

http://gazetainstalacyjna.pl/2021/07/26/bostik-fp-340-pipe-wrap-elastyczna-opaska-przeciwpozarowa-na-bazie-grafitu/

Źródło:

Cosentino

Related posts

Leave a Comment