Meble na wymiar nie tylko w kuchni

Meble na wymiar najczęściej kojarzymy z wyposażeniem kuchni lub z garderobą, ponieważ to właśnie te pomieszczenia zazwyczaj dopasowujemy do trybu życia domowników. Jednak meble na wymiar mogą dotyczyć każdego wnętrza – są świetnym rozwiązaniem w łazience, ale także w sytuacji, gdy nasze mieszkania mają skosy, antresole czy schody.

Meble na wymiar
Komandor – Meble do przedpokoju,
fot. DOMAR

Wtedy indywidualnie wykonane meble nie tylko pozwalają zaoszczędzić na powierzchni, ale też tworzą unikany klimat. Produkcja „pod wymiar” może dotyczyć także sof, komód czy stołów – jeśli potrzebujemy niestandardowego ich rozmiaru. O czym należy pamiętać przy wyborze mebli na wymiar?

Po pierwsze: projekt

Jak mówi Aldona Mioduszewska, Dyrektor Marketingu w Galerii Wnętrz DOMAR, musimy pamiętać przede wszystkim o racjonalnym, funkcjonalnym i estetycznym projekcie:

Meble na wymiar
Meble do sypialni – Vox creative,
fot. DOMAR

-Zanim zaczniemy wybierać wzory i kolory, zastanówmy się, jakie są nasze rzeczywiste potrzeby i oczekiwania, kto rzeczywiście będzie korzystał z mebli oraz w jakim zakresie. Zupełnie inaczej zaprojektowana zostanie bowiem szafa wnękowa dla singla, który może potraktować ją jak garderobę czy schowek, a zupełnie inaczej garderoba na wymiar dla pary, gdyż należy w niej uwzględnić strefę dla Pani i Pana domu, a może – w perspektywie – również dla ich dzieci. Meble na wymiar należy też traktować, jak ważny element całości wystroju wnętrza – muszą stylistycznie i kolorystycznie pasować do tonacji i aranżacji całości.

Meble na wymiar są często sporym wydatkiem. Stawiajmy zatem na uniwersalny design, który łatwo „odświeżymy” modnymi dodatkami, a przy zmianie aranżacji nie będziemy musieli ponownie zamawiać dedykowanego zestawu.

Po drugie: odpowiednie wymierzenie

W przypadku tego punktu, radziłabym skorzystać z porad specjalistów. Wprawdzie w Internecie można znaleźć programy do samodzielnego wymiarowania mebli, jednak najlepiej będzie zaprosić wykonawcę, aby dokonał pomiarów. Taka osoba, mając w tej dziedzinie odpowiednie doświadczenie, pozna mocne i słabe strony wnętrza, które chcemy doposażyć – podpowiada Dyrektor Marketingu Galerii Wnętrz DOMAR.

Meble na wymiar
Meble Vox – jadalnia creative,
fot. DOMAR

Dysponując odpowiednim projektem, wyspecjalizowany wykonawca może dostosować go do wymogów przestrzeni oraz podpowiedzieć rozwiązania najkorzystniejsze z punktu widzenia przeznaczenia danego pomieszczenia. Dzięki temu unikniemy nie tylko pomyłek w pomiarach, ale zaoszczędzimy również czas i pieniądze na nietrafionych decyzjach.

Zobacz również:

http://architektura.info.pl/2021/07/14/lazienka-przyjazna-naturze-jak-podejmowac-ekologiczne-decyzje-w-lazience/

Po trzecie: wybór materiałów

Musimy pamiętać także o parametrach fizycznych pomieszczenia. Istotne jest ustalenie, czy nasze wnętrze jest suche czy wilgotne, z oknem lub bez. W przypadku bardziej wilgotnych wnętrz lepiej zainwestować w materiały typu MDF i laminaty, które wyglądają nie tylko efektownie, ale są odporne również na działanie wilgoci i łatwo utrzymać je w czystości. W takim wypadku, dobierając na przykład kuchnię na wymiar – otrzymujemy taką propozycję, która jest nie tylko estetyczna, ale i wysoce funkcjonalna.

Meble na wymiar
Meblik – pokój dziecięcy Royal White,
fot. DOMAR

Marzą nam się drewniane meble na wymiar w łazience? Nie ma problemu! P:amiętajmy jednak, że drewno pod wpływem wilgoci wypacza się i może zmienić barwę, dlatego warto zastanowić się nad bardziej racjonalnymi rozwiązaniami meblarskimi – zwłaszcza, że mnogość faktur i deseni umożliwia nam dopasowanie stylistyki do naszych oczekiwań – mówi Aldona Mioduszewska, Dyrektor Marketingu Galerii Wnętrz DOMAR.

Najlepiej w…

A gdzie znaleźć miejsca, w których zamówimy meble na wymiar? Aldona Mioduszewska podpowiada, że na terenie Galerii Wnętrz DOMAR znajduje się mnóstwo salonów, w których spełnimy swoje marzenia designerskie:

Meble na wymiar
Meble Vox – pokój dziecięcy – creative,
fot. DOMAR

-W Galerii Wnętrz DOMAR znajdziemy wiele salonów wiodących producentów wyposażenia, oferujących meble na wymiar – i to nie tylko do kuchni. Możemy zamówić także sofy na wymiar, a także komody, regały i stoły w odpowiednim, niekoniecznie standardowym rozmiarze.

Sprawdź także:

http://gazetainstalacyjna.pl/2021/07/15/zyj-w-zgodzie-z-natura-ekologiczne-rozwiazania-dla-kuchni/

Źródło:

DOMAR

Related posts

Leave a Comment