Borzalino – włoska jakość i tradycja

Firma Borzalino została założona w 1976 roku, ale jej korzenie sięgają odleglejszych czasów. Wyrosła ona bowiem z tradycji rzemieślniczej, dzięki której meble toskańskie są tak dobrze znane i cenione na świecie. To dziedzictwo zobowiązuje, dlatego Borzalino produkuje meble tapicerowane – designerskie sofy i fotele – z pasją, zachowując najwyższe standardy jakości. Meble są oryginalne i powstają we Włoszech. Za ich jakością stoi także ogromna wiedza i doświadczenie założyciela firmy Galeazzo Fediego, którą obecnie kierują żona Romana, córka Cristiana oraz wnuk Matteo.

Mocne fundamenty to potencjał, dlatego właściciele starają się nie tylko zachować to, co dotychczas firma osiągnęła, ale też pozwolić jej na ewolucję. Wychodzą bowiem z założenia, że bogate doświadczenia w przeszłości pozwalają dalej patrzeć w przyszłość. Borzalino pozostaje więc manufakturą rodzinną, w której każdy mebel wychodzi z rąk doświadczonych rzemieślników. Wszystko wykonywane jest z niespotykaną cierpliwością i dbałością o szczegóły. Cel jest prosty i niezmienny – dostarczyć klientom produkt doskonały – dopasowany do potrzeb, zapewniający komfort i elegancki.

Specjalnością marki Borzalino są meble wypoczynkowe – sofy, fotele. W ofercie przeważają wzory nowoczesne, choć nie jest awangarda, ale raczej wysmakowana klasyka. Ich atutem jest nie tylko forma, ale także – a może przede wszystkim – wysoka jakość wykończenia oraz doskonałe materiały, wśród których najważniejsze to skóry, tkaniny, drewno, metal i marmur. Do mebli wypoczynkowych klienci manufaktury Borzalino mogą dokupić także stoliki, niewielkie regały, pufy i akcesoria.

Wszystkie projektowane są tak, by idealnie pasowały do wszystkich linii wypoczynkowych. Udaje się to za sprawą spójnej koncepcji stylistycznej, jasno określonego zasobu materiałów, z których powstają, a przede wszystkim wizji wyjątkowego człowieka – projektanta marki Borzalino. Carlo Bimbi przez wiele lat projektował dla wiodących włoskich marek i zdobywał prestiżowe nagrody, takie jak Roscoe-Awards, Blitz, Red Dot i iF Award. Wykładał projektowanie w Instytucie Sztuki oraz w IS.I.A. we Florencji oraz na florenckim Wydziale Architektury na kierunku wzornictwa przemysłowego.

Carlo rozpoczął pracę dla marki Borzalino jako konsultant kilka lat temu, by razem z Matteo stworzyć linię nowych produktów dla międzynarodowego rynku luksusowego. Carlo jest niewątpliwie autorytetem, a z jego doświadczenia korzysta cały zespół.Dziś stworzone przez Carlo meble stają się dostępne także w Polsce. Stało się tak za sprawą firmy Heban, która nawiązała współpracę z włoską
manufakturą i w swoich salonach prezentuje i oferuje wyjątkowe przedmioty sygnowane marką Borzalino.

Wszystkie produkty marki Borzalino dostępne są w Galerii Heban.

Related posts

Leave a Comment