Styl i elegancja. Apartament w nowoczesnej klasyce

aranżacja mieszkania

Klasyczne wzorce zawsze pozostają modne. Marta Iglewska i Radosław Wójcik, znani architekci pracujący w pracowni Interiorsy, doskonale rozumieją tę zasadę. Projektując apartament o powierzchni 120 metrów kwadratowych w Piastowie pod Warszawą, postawili na wyjątkowo szykowny i elegancki styl, który łączy w sobie nowoczesność z klasycznymi inspiracjami.

Styl modern classic pozwala na tworzenie wnętrz o ponadczasowym charakterze, co doskonale pokazuje aranżacja apartamentu zaprojektowana przez pracownię Interiorsy. Przestrzenie te emanują elegancją, otoczone subtelnie wyczuciem luksusu, zachowując jednocześnie funkcjonalność i ergonomiczność. To mieszanka, na którą postawiliśmy.

– Przystępując do aranżacji tego apartamentu wiedzieliśmy, że ma on być niezwykle reprezentacyjny, a jednocześnie ergonomiczny i funkcjonalny. Postawiliśmy więc na styl modern classic, który w ostatnich latach cieszy się ogromną popularnością. Powrót do tego, co ponadczasowe, piękne i uniwersalne pozwolił nadać wnętrzom niewymuszonej elegancji w bardzo nowoczesnym wydaniu – wyjaśnia Marta Iglewska.

salon w odcieniach beżu i błękitu

– Apartament to dobry przykład przestrzeni utrzymanej w stylu modern classic. Jego główne elementy stanowi połysk, stalowe błękity i eleganckie detale, które harmonijnie współgrają ze sobą. Wykorzystanie bieli, pastelowych kolorów i błyszczącego drewna podkreśla elegancki charakter rezydencji – dodaje Radosław Wójcik.

Zobacz także: Najnowsze trendy aranżacyjne wg architektów >>

Dzięki starannemu doborowi kolorów, faktur i wykończeń, przestronne wnętrza są doskonałą mieszanką klasyki i nowoczesności. Doskonałym tego przykładem jest otwarta strefa dziennej, w której panuje harmonia i elegancja. Biel stanowi bazę, która zostaje ocieplona przez ciemne drewno. Ten klasyczny zestaw nie tylko pozostaje ponadczasowy, ale też dodaje przytulności wnętrzom utrzymanym w chłodnej bieli, podkreślając jednocześnie ich luksusowy charakter. Połysk pojawia się za sprawą lakierowanych frontów mebli i lustrzanych powierzchni, które optycznie powiększają przestrzeń i dodają elegancji. Całość uzupełniają akcenty w postaci stalowego błękitu, który wprowadza ciepło i przytulność.

nowoczesny apartament

Charakter nowoczesnej przestrzeni podkreślają meble i stałe zabudowy. Centralnym elementem przestronnego salonu jest sofa Noi z kolekcji Absynth, która organizuje przestrzeń całej strefy dziennej, wyznaczając poszczególne funkcjonalne obszary. Sofa utrzymana w subtelnej szarości identyfikuje część reprezentacyjno-wypoczynkową, gdzie rodzina spędza czas po długim dniu oraz przyjmuje gości. Architekci zaprojektowali również ściankę telewizyjną, ciągnącą się na całą długość i wysokość pomieszczenia, efektownie zamykając przestrzeń salonową i zapewniając dodatkowe miejsce na przechowywanie. Usytuowanie sofy wyznacza obszar jadalniany, który podkreślają lustrzane tafle ułożone na wzór klasycznych kasetonów, a lekkości dodają transparentne krzesła w stylu ludwikowskim.

Kuchnia, utrzymana w tej samej konwencji, łamie monotonię bieli za pomocą drewna i kamienia. Lakierowany fornir o wysokim połysku zamyka optycznie zabudowę meblową, a czarny granit elegancko wykańcza blaty kuchennej wyspy. Lustrzane efekty zapewniają ułożone w części roboczej płytki imitujące tradycyjne kafle, co sprawia, że kuchnia doskonale wpisuje się w aranżację całej części dziennej, zachowując pełną funkcjonalność.

salon w odcieniach szarości i beżu

Główna sypialnia również pozostaje w stylistycznym reżimie, gdzie dominują stalowe błękity. Odcienie niebieskiego sprzyjają wypoczynkowi i relaksacji, co podkreśla tapicerowane łóżko, tapeta w klasyczne pasy, lustrzana komoda i ramki na zdjęcia, tworząc elegancki klimat o klasycznej reminiscencji. Nowoczesne formy doskonale wpisują się w założenia stylu modern classic, podkreślając konsekwentne realizowanie projektowych założeń przez architektów z pracowni Interiorsy.

Źródło: Interiorsy

Related posts

Leave a Comment