Nowoczesny dom pełen elegancji i technologicznych smaczków w Beskidach

dom w Beskidach

Usytuowany w malowniczej miejscowości, otoczony Beskidami, dom przeznaczony dla pięcioosobowej rodziny zachwyca precyzyjnymi rozwiązaniami, elegancją formy oraz odwagą w wyborze materiałów i detali. Tutaj nowoczesność harmonijnie współgra z elementami folklorystycznymi, które zostały subtelnie wkomponowane, podkreślając jednocześnie unikalność tego regionu. W najnowszym projekcie architekci TOKA + HOME, czyli Anna Kapinos i Tomasz Słomka, zadbali o doskonałość nawet najmniejszych elementów.

Pochwała elegancji i funkcjonalności

Dom o powierzchni 275 metrów kwadratowych jest miejscem zamieszkania dla pięcioosobowej rodziny, która ceni sobie wspólne spędzanie czasu. Projekt architektoniczny, stworzony przez pracowników pracowni TOKA + HOME, został starannie zaplanowany, aby każdy z mieszkańców mógł cieszyć się prywatną przestrzenią dostosowaną do swoich indywidualnych potrzeb, zainteresowań i wieku.

Zobacz także: Jaki grzejnik do łazienki wybrać? >>

Na parterze znajduje się otwarta przestrzeń dzienna, stworzona z myślą o budowaniu ciepłych, rodzinnych relacji. To miejsce, gdzie można wspólnie odpoczywać, oglądając ulubione filmy, grając w planszówki czy delektując się wspólnie przygotowywanymi posiłkami. Szczególnie istotną rolę odgrywa przestronna przestrzeń jadalni, otwarta na dwie kondygnacje, z dużym drewnianym stołem, mogącym pomieścić aż 10 osób. Dzięki dużym przeszkleniom można podziwiać nie tylko domowników i gości, ale także malownicze górskie pejzaże, które stają się integralną częścią wnętrza. Dodatkowo, dekoracyjna ściana z żywej zieleni wyznacza granicę między kuchnią a jadalnią, podkreślając harmonię z otoczeniem.

dom w Beskidach

Wnętrze charakteryzuje się również obecnością naturalnych materiałów, takich jak drewno i kamień, oraz folklorystycznych motywów typowych dla tego regionu. Szczególną uwagę przyciągają wypalone specjalną metodą na fornirowanej ścianie mandale z góralskimi ornamentami.

Podążając za tymi elementami, docieramy do salonu, gdzie duża narożna sofa zachęca do wypoczynku, zabawy, a także refleksji i wewnętrznego odprężenia, otoczonych przez bliską naturę widoczną przez duże przeszklenia o wysokości 7 metrów. Współgranie widoku z okna z wnętrzem, wykonanym z ciepłego drewna i naturalnego kamienia, tworzy elegancką i przytulną przestrzeń, z charakterystyczną czernią kamienia kontrastującą z nowoczesnymi materiałami.

Skrojone na miarę

Do odpoczynku zachęca również wystrój trzech łazienek w tym domu, z każdą o unikalnym charakterze. Na parterze znajduje się reprezentacyjna łazienka gościnna, utrzymana w ciemnej tonacji, przełamanej eleganckimi akcentami miedzi. Jej wyjątkowy charakter buduje naturalny kamień, a starannie dobrane wyposażenie dodaje charakteru. To przestrzeń, która ma celowo imponować, pełniąc funkcję reprezentacyjną. Dla dzieci przewidziana jest osobna łazienka, wyposażona w wannę i prysznic do wyboru. Nowoczesny, młodzieżowy charakter podkreślają energetyczne dodatki w żółtym kolorze, takie jak dekoracyjny grzejnik czy tapicerowane siedzisko. Subtelną elegancję wnosi z kolei motyw wzoru Burberry na płytkach, inspirowanych światem mody. W tej łazience nie zabrakło również nowoczesnych rozwiązań marki Geberit, takich jak odpływ liniowy CleanLine20 i stelaż podtynkowy Geberit Sigma20 z przyciskiem spłukującym.

Główna łazienka, będąca integralną częścią sypialni głównej, pełni rolę prywatnego SPA, zapewniając miejsce wyciszenia i relaksu po intensywnym dniu.

dom w Beskidach

,,Motywem dominującym jest fornir z orzecha amerykańskiego, z którego wykonana jest zabudowa meblowa z szafkami o skośnych frontach oraz półkami pod umywalki. W zabudowie ukryty został stelaż podtynkowy Geberit. Właściciel domu jest entuzjastą nowinek technologicznych i nowoczesnych rozwiązań, dlatego przyciskiem, który został zastosowany w tej łazience jest szklany, elektroniczny przycisk spłukujący Geberit Sigma80 o czarnym kolorze. Przycisk jest funkcjonalny i zarazem bardzo elegancki, idealnie pasuje do charakteru łazienki.” – podkreślają architekci z TOKA + HOME.

Aranżacja łazienki świadomie odwołuje się do koncepcji sypialni, wykorzystując charakterystyczny orzech amerykański, otulony neutralnymi szarościami w postaci kamiennych okładzin ściennych, które przywołują górski krajobraz okolicy. Czerń, już dobrze znana z pozostałych pomieszczeń, dodaje elegancji, podkreślając relaksacyjny charakter tego miejsca, natomiast drewno i kamień tworzą atmosferę spokoju.

Projekt i realizacja: Ambasadorzy Geberit – arch. Tomasz Słomka i arch. Anna Kapinos z pracowni TOKA + HOME; tokahome.pl
Powierzchnia: 275 m2
Zdjęcia: Radosław Sobik

Źródło:
Grupa Geberit

Related posts

Leave a Comment