Kawalerka w stylu loft: Niezwykły projekt wnętrza Rolanda Stańczyka

aranżacja kawalerki

Mieszcząca się na Żoliborzu w Warszawie, ta kawalerka jest prawdziwym królestwem młodej kobiety. Choć jej wystrój jest wyraźnie inspirowany stylem loftów, nie brakuje jej ponadczasowej elegancji. Wszystko to jest zasługą architekta Rolanda Stańczyka, który z sukcesem połączył męskie i kobiece elementy w aranżacji i dodatkowo zyskał 5 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej.

Dwukondygnacyjny apartament w stanie deweloperskim początkowo miał nieco mniej niż 60 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej, która była ograniczona przez schody prowadzące na piętro. Przesunięcie lokalizacji schodów i stworzenie nowego wejścia na górne piętro umożliwiły zyskanie dodatkowej przestrzeni. Architekt wykorzystał tę przestrzeń w bardzo przemyślany i funkcjonalny sposób. Dzięki temu udało się stworzyć dodatkową łazienkę na piętrze, która nie była uwzględniona w pierwotnym planie. Co więcej, połączono ją z sypialnią, tworząc imponującą strefę nocną na całym piętrze.

aranżacja łazienki

Pomysł młodej właścicielki na połączenie sypialni z przestrzenią kąpielową był odważny i ekstrawagancki. Wymagał on nie tylko sprawnego połączenia dwóch zupełnie różnych funkcji pomieszczeń, ale także wykorzystania wiedzy i doświadczenia w celu zapewnienia komfortu użytkowania i spójności estetycznej. Architekt, podobnie jak w strefie dziennej na parterze, nawiązał do stylu loftowego. Jednak stworzenie czystego loftu w nowym apartamencie byłoby nieautentyczne. Dlatego też przemysłowa estetyka wnętrz została połączona z eleganckimi formami i materiałami, które nadają przestrzeni indywidualnego charakteru i dodają jej ponadczasowej i wyjątkowo kobiecej elegancji.

Zobacz także: Jak budować dom w 2023 roku? >>

Cała przestrzeń na piętrze została zaprojektowana jako otwarta i podzielona jedynie na strefy funkcjonalne. Znajduje się tu miejsce do pracy i nauki, wygodna sypialnia, przestrzeń kąpielowa z wolnostojącą wanną oraz toaletka, subtelnie schowana za czarnymi szklanymi drzwiami. Nie zabrakło również miejsca na przechowywanie, które zapewniają szafy z lustrzanymi frontami i powiększają 30-metrową przestrzeń. Całość została utrzymana w mocnych, zdecydowanych kolorach – czerń i pokrewne odcienie grafitu i szarości. Ich surowy charakter zostaje złagodzony przez drewno o ciepłym wybarwieniu dębu. To celowe odwołanie do estetyki loftowej, podobnie jak proste, geometryczne konstrukcje regałów i ramy. Również łóżko z tapicerowanym zagłówkiem w ceglanym kolorze wpisuje się w tę koncepcję.

aranżacja jadalni

Niemniej jednak, choć łóżko mogłoby wydawać się głównym elementem aranżacji, to uwagę przyciąga strefa kąpieli z wolnostojącą wanną i minimalistycznym grzejnikiem pionowym Carre Plus marki Vasco. Ich grafitowy kolor i prostota nawiązują do minimalistycznego charakteru ramy łóżka i regałów. Całość została podkreślona starannie dobranym oświetleniem, tworząc sceniczne efekty.

Źródło:
RS Studio Projektowe

Related posts

Leave a Comment