Łazienka przyjazna naturze – jak podejmować ekologiczne decyzje w łazience?

Aranżacje wnętrz

Świadomość na temat ochrony środowiska i naszej wyjątkowej roli w ekosystemie wciąż wzrasta. Nie tylko codzienne życie, ale również nauka i biznes koncentrują się na ekologicznym aspekcie działań.

aranżacja łazienki, ekologia
Łazienka AquaClean Sela Original w odcieniach bieli, szarości i czerni,
fot. Geberit

Dzięki temu powstają technologie, które ułatwiają troskę o naturę i jej zasoby. Jednym z najcenniejszych jest woda. Oto rozwiązania, które pozwolą na jej oszczędność w łazience.

Wanna czy prysznic?

Oczywiście, bardziej przyjazny dla środowiska jest prysznic. Długie kąpiele w wannie są niesamowicie relaksujące, jednak pochłaniają ogromne ilości wody. Szybki prysznic pozwala nam zaoszczędzić H2O, co nie tylko przysłuży się środowisku, ale również – będzie odczuwalne dla naszego portfela. Co więcej, umiejętnie zaaranżowana strefa prysznica pozwala również zaoszczędzić miejsce w łazience.

aranżacja łazienki, ekologia
Łazienka AquaClean Tuman Original,
fot. Geberit

Istotną kwestią przy projektowaniu tej strefy jest brodzik. Na jakie modele warto zwrócić uwagę? Marka Geberit oferuje brodziki inspirowane naturą wykonane z solidnej żywicy kamiennej o wysokiej jakości i trwałości: Geberit Sestra oraz Geberit Olona. Oba modele łączą w sobie ponadczasowy, elegancki design oraz niezawodną jakość.

Sprawdź również:

http://architektura.info.pl/2021/07/14/jak-dobrac-obrzeza-do-nawierzchni-z-plyt-i-kostek-betonowych/

Wybierz dobrze

Spłuczka to jedno z częściej używanych urządzeń w domu. W wolny dzień każdy domownik uruchamia ją co najmniej 5-6 razy dziennie. Czteroosobowa rodzina, korzystając z klasycznej spłuczki, średnio zużywa aż 144 l dziennie i aż 52 560 l w skali roku! Jak temu zapobiec? Wyjściem może być rezygnacja ze starych modeli na rzecz spłuczek z mechanizmem 3/6 litrów, a nawet 2/4 litry!

aranżacja łazienki, ekologia
Łazienka Piave,
fot. Geberit

Pozwala to zużyć trzykrotnie mniej wody na spłukiwanie. W ofercie marki Geberit można znaleźć dwudzielne przyciski spłukujące w zróżnicowanych stylach, kształtach i kolorach. Przykładem może być Geberit Sigma. Przycisk wyposażony jest w różne funkcjonalności np. integracje z urządzeniem do usuwania zapachów.

Powiew świeżości

Toalety myjące do niedawna kojarzyły nam się z futurystycznymi miastami Japonii, dziś są już popularnym rozwiązaniem, które nie tylko przenosi nasz komfort na wyższy poziom, ale także jest przyjazne dla środowiska. Dlaczego to dobry wybór? Urządzenie łączy dwa elementy wyposażenia w jednym – zawiera funkcje toalety i bidetu, dzięki czemu możemy bez obaw zrezygnować z tego ostatniego, dodatkowo ograniczając szkodliwą dla planety konsumpcję.

aranżacja łazienki, ekologia
Łazienka Sestra w odcieniach bieli i szarości,
fot. Geberit

Co więcej, toaleta myjąca zapewnia możliwość szybszego odświeżenia niż w przypadku korzystania z bidetu – dzięki czemu zużywamy mniej wody. Modelem godnym uwagi jest między innymi toaleta Geberit AquaClean, gwarantująca wygodę, uniwersalne wzornictwo oraz łatwy montaż.

Zobacz także:

http://gazetainstalacyjna.pl/2021/07/07/lipcowe-upaly-a-rekuperacja-w-domu/

Nie lej wody!

Baterie bezdotykowe to rozwiązanie przydatne nie tylko przy okazji pandemii i bezpieczeństwa, to również dobry sposób na oszczędzanie wody. Strumień płynie tylko przez kilkanaście sekund podczas mycia rąk i natychmiast po zakończeniu procesu jest zatrzymywany.

aranżacja łazienki, ekologia
Baterie umywalkowe Brenta,
fot. Geberit

Baterie umywalkowe Geberit Piave i Geberit Brenta, zaprojektowane przez londyńskie studio projektowe Christoph Behling Design charakteryzują się niezwykle smukłą, ponadczasową i elegancką formą. Obie wersje są dostępne jako baterie stojące lub naścienne i można je łączyć z praktycznie każdym projektem umywalki. 

Źródło:

Grupa Geberit

Related posts

Leave a Comment