Trzy PERŁY CERAMIKI 2018 dla kolekcji Ceramstic: Harmigon, Imperial i Pacific

ceramika w łazience

Po raz kolejny rozdano najważniejsze nagrody w branży przyznawane przez kwartalnik „Wokół Płytek Ceramicznych”. Podczas gali, która odbyła się 21 lutego br., Ceramstic odebrał trzy prestiżowe nagrody – PERŁY CERAMIKI UE 2018 za kolekcje Harmigon, Imperial oraz Pacific.

Perły Ceramiki UE to wyróżnienie przyznawane w branży projektom płytek ceramicznych wyróżniających się pod względem jakości i wzornictwa. W skład kapituły oceniającej zgłoszenia wchodzą architekci i projektanci wnętrz oraz redakcja kwartalnika „Wokół Płytek Ceramicznych”.

Kolekcje Ceramstic Imperial i Pacific nominowano w klasie Premium, zaś Harmigon w klasie standard. Płytki z kolekcji Imperial i Harmigon zdobyły nagrodę w kategorii „Płytki na ściany i podłogi”. Z kolei płytki Pacific wygrały wśród płytek uniwersalnych.

Wyróżnienie dla dwóch kolekcji inspirowanych naturą, Imperial i Pacific, jest dla nas jasnym sygnałem, że to nie koniec tego trendu. Pokazuje, że jest on nadal doceniany i jeszcze długo nie ulegnie wyczerpaniu. Z kolei nagroda dla kolekcji Harmigon udowadnia, że ponadczasowa klasyka i minimalistyczna elegancja nadal potrafią zachwycać – mówi Kinga Chudek, Specjalistka ds. Marketingu i PR Ceramstic.– Tegoroczny sukces pokazuje również, że z powodzeniem wypełniamy naszą misję, którą jest odpowiadanie na bieżące trendy, ale też ich wyprzedzanie. Cieszymy się, że kolekcje Ceramstic znajdują uznanie zarówno wśród branży, jak i klientówdodaje Chudek.

Harmonia z naturą

Inspiracją dla powstania gresów z kolekcji Harmigon był kamień i beton. Wyróżnia je intrygująca, ryflowana faktura. Występują w jaśniejszym i ciemniejszym odcieniu szarości, zarówno o matowym, jak i błyszczącym wykończeniu. Idealnie wkomponują się we wnętrza utrzymane w stylu skandynawskim.

Odwzorowująca marmur kolekcja Imperial została stworzona specjalnie dla nieszablonowych, urządzonych ze smakiem wnętrz. Gładka, bardzo błyszcząca powierzchnia gresów szkliwionych nadaje wytwornego, szykownego wyglądu. Dyskretna, a zarazem gustowna kolorystyka – nieregularna, biało-pomarańczowa kreska na szarobrązowym tle – sprawia, że płytki te idealnie sprawdzą się w reprezentacyjnych pomieszczeniach.

Jury konkursu doceniło wzornictwo płytek wpisujące się w bieżące trendy. Szczególną uwagę zwróciły malownicze wzory imitujące marmur. W kolekcji Pacific, nawiązującej do głębi oceanu, zostały one podkreślone intensywnym granatem. Wyrazista kolorystyka i nieszablonowy rysunek na płytkach sprawiają, że nawet niepozorne wnętrze nabierze niezwykłego charakteru. Zastosowanie rektyfikacji oraz dodatkowego polerowania spotęgowało wyjątkowy efekt tafli, który daje wrażenie spokoju, niemal jak nad brzegiem oceanu. Jury konkursu doceniło „wyjątkową estetykę malarską kolekcji Pacific, której uroku dodaje polerowana powierzchnia robiąca wrażenie głębi rysunku”.

W imieniu Ceramstic nagrodę odebrały Renata Gutowska – Dyrektor Hadlowy Vinderen oraz Kinga Chudek – Specjalistka ds. Marketingu i PR Ceramstic.

Płytki z kolekcji Imperial i Pacific występują w formacie 60×60 cm, zaś płytki Harmigon dostępne są w rozmiarze 60×30 cm. Wszystkie nagrodzone kolekcje można nabyć u wybranych dystrybutorów działających na terenie całego kraju, a także w showroomie przy ul. Burakowskiej 5/7 w Warszawie.

źródło: materiały prasowe: Ceramstic, Vinderen Sp. z o.o

Related posts

Leave a Comment