Lato zamknięte w słoiku… i co dalej? Czyli jak przechowywać przetwory

Własnoręcznie robione dżemy, powidła i kompoty smakują najlepiej i nie zawierają szkodliwych dla zdrowia konserwantów. Dlatego coraz chętniej sięgamy po przepisy naszych babć i staramy się zrobić jak najwięcej przetworów z letnich owoców. W naszych kuchniach zaczynają pojawiać się dziesiątki słoików, które muszą znaleźć swoje miejsce. Jak je uporządkować? Oto kilka sprawdzonych sposobów.
Chaos związany z produkcją letnich przetworów jest rzeczą naturalną, jednak, gdy trwa przez cały rok, staje się prawdziwym utrapieniem. Jak uporządkować słoiki i inne opakowania z naturalnymi przysmakami? Z pomocą przychodzą funkcjonalne rozwiązania dostępne w ofercie marki PEKA.

Komfortowe przechowywanie

Szafka kuchenna TANDEM pozwala przechować wszystkie produkty niewymagające chłodzenia. Mamy tu zatem półki wewnątrz szafki i na jej drzwiach. Pakowne cargo otwiera się jak lodówka, a wewnętrzne półki wysuwają się dodatkowo po otwarciu szafki, aby z łatwością można było dostać się do wszystkiego, co stoi dalej. Szafki TANDEM można też łączyć. Powstaje wtedy przestronny system TANDEM Depot.

Nic do ukrycia

Przejrzysty widok z dwóch boków na zawartość wnętrza szafki zapewnia system DISPENSA . Półki, które są dostępne z obu stron i dają łatwy wgląd w zapasy i pozwalają na szybkie odczytanie etykiet. Dzięki temu zawsze masz pewność co znajduje się w spiżarni, a czego brak. Ponadto wyciąg Dispensa umożliwia zagospodarowanie bardzo wąskich wnęk o szerokości 15 cm, zatem możesz stworzyć spiżarnię nawet w najwęższym miejscu kuchni.

Wygoda przede wszystkim

Zgniecione kartoniki z ryżem czy płatkami śniadaniowymi nie będą już dłużej zmartwieniem. Mąka, kasze i inne sypkie produkty nagle zaczną zajmować mniej miejsca, a jednocześnie będą ciągle pod ręką. Pakując rzeczy do szafki spiżarni, nie będziemy już tracić czasu na dywagacje typu „używam rzadko – ląduje na końcu, używam częściej – idzie na przód”. Wszystko to gwarantuje szafka DISPENSA, która pozwala doskonale zagospodarować wąskie miejsce między innymi meblami.

Perfekcja w czystej postaci

Świetnie nadaje się do wąskich modułów kuchennych, a jej wysokość można regulować, w zależności od potrzeb. DISPENSA to także najlepsza szafka do wnęk kuchennych. Tam, gdzie trudno coś zmieścić, zmieści się właśnie ona, a w niej – więcej, niż przypuszczaliśmy. Kosze możemy umieszczać w różnych odległościach od siebie, a szafkę dodatkowo wyposażyć w system pojemników YouboXx, do przechowywania małych przedmiotów. DISPENSA jest wyjątkowo dyskretna – nie tylko wąska, ale też cicha – cargo wyposażono w system wyhamowania przy zamykaniu, ale może się ono również cicho otwierać. Dodatkowy hamulec powoduje płynne wysuwanie się szafki i jej łagodne zatrzymanie na końcu nawet przy stukilogramowym obciążeniu. Miłego gromadzenia zapasów!

Więcej informacji na: https://peka.pl/

Related posts

Leave a Comment