Praktyczne oświetlenie na minimalistyczny balkon – co wybrać?

oświetlenie

Styl minimalistyczny cieszy się obecnie wielką popularnością w mieszkaniach i domach prywatnych. Chętnie wykorzystuje się go we wszystkich typach wnętrz, a także na zewnątrz budynków, zapewniając wygodę i najwyższą funkcjonalność, nie pozbawione jednak walorów estetycznych. Szczególnie ciekawym wyzwaniem w tym przypadku jest zaplanowanie zewnętrznego oświetlenia, które trafi choćby na minimalistyczny balkon.

Artykuł sponsorowany

Czym wyróżniają się balkonowe lampy minimalistyczne? Ile punktów świetlnych może przydać się w takiej przestrzeni? Kilka wskazówek znajdziecie w dzisiejszym artykule.

Styl minimalistyczny na balkonie – czym się wyróżnia?

Jak urządzić wygodny balkon? Warto wykorzystać podczas projektowania go tendencje minimalistyczne. To rozwiązanie pozwalające osiągnąć najwyższy poziom komfortu i zapewnić czystą przyjemność spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Czym wyróżnia się styl minimalistyczny? To przede wszystkim ograniczenie do minimum wyposażenia i dodatków. Używa się wyłącznie tych elementów, które są naprawdę potrzebne. Zastosowane produkty odznaczają się przy tym skrajnie prostym designem. Mają geometryczne formy i nowoczesny wygląd, bez nadmiaru ozdobników i detali. Najczęściej utrzymuje się je w stonowanej kolorystyce. Dotyczy to również takich systemów jak balkonowe oświetlenie. Odpowiednie oprawy da się znaleźć choćby na stronie AZzardo.

Prostota stylu minimalistycznego sprawia, że lampy utrzymane w tym duchu dobrze sprawdzają się zarówno na przestronnych tarasach, jak i na ciasnych balkonach – niekiedy nawet optycznie je powiększając. To rozwiązanie funkcjonalne i naprawdę estetyczne. Wystarczy postawić na wysokiej jakości produkty.

Oświetlenie zewnętrzne na balkon – jakie powinno być?

Jak wybrać idealne oświetlenie do przydomowej strefy relaksu? Przede wszystkim trzeba postawić na praktyczne oprawy zewnętrzne o szczególnie wysokim stopniu ochrony IP. Zmniejsza to ryzyko, że do wnętrza lampy dostanie się pył lub woda, co mogłoby wywołać zwarcie w instalacji.

Nie zapominajmy o tym, że oprawy na balkonie są narażone na naprawdę trudne warunki atmosferyczne – opady deszczu lub śniegu, zmiany temperatury, promieniowanie UV. Z tego względu najlepiej sprawdzają się wodoszczelne modele z trwałych materiałów, jak aluminium, tworzywa sztuczne, szkło.

Oprócz tego należy stawiać na funkcjonalność. A tę zapewniają energooszczędne źródła światła LED o dużej żywotności. Nie tylko dostarczają wystarczający poziom oświetlenia, ale też pomagają obniżyć wysokość domowych rachunków. Co więcej, jeśli wybierze się inteligentne rozwiązania, zyskuje się komfort zdalnego sterowania oświetleniem w ogrodzie, a nawet automatyzację działania lamp, które uruchamiają się zawsze wtedy, gdy są potrzebne.

Modne i praktyczne lampy minimalistyczne – jakie produkty wybrać?

Jakie lampy warto umieścić na minimalistycznym balkonie? Jako podstawowe źródła światła stosuje się:

  • lampy ścienne: kinkiety, lampy natynkowe, reflektory,
  • oczka wpustowe.

Syntetyczne, zgeometryzowane oprawki umieszcza się na elewacji w równomiernych odstępach, by skutecznie doświetlić całą przestrzeń do wypoczynku, przejście oraz strefę drzwi. Tak zwiększa się wygodę i bezpieczeństwo korzystania z balkonu o każdej porze.

Na zadaszonych balkonach, oprócz wyżej wymienionych produktów, chętnie montuje się także lampy sufitowe – zwłaszcza minimalistyczne plafony (okrągłe lub kwadratowe oprawy). Umieszcza się je centralnie lub nad zestawem mebli wypoczynkowych. Sporo inspiracji na ciekawe rozplanowanie oświetlenia na balkonie da się znaleźć na stronie: http://domkreator.pl.

Funkcjonalne oświetlenie na mały lub duży balkon

Dobre oświetlenie minimalistyczne to proste oprawy o geometrycznym designie, w stonowanych kolorach, wpisujące się dyskretnie w całościową aranżację. Nie dominują, a raczej dopełniają, budując przyjemny klimat i zapewniając wystarczającą dozę światła. To opcja nawet dla najbardziej wymagających użytkowników oraz zwolenników nowoczesnych rozwiązań.

Źródło:
AZzardo

Related posts

Leave a Comment