Jesienne nowości od marki Nobonobo

Aranżacje wnętrz

Pierwszą z nich jest kolekcja stolików FEZA. Z pozoru prosta forma połączenia metalu i drewna, nie jest taka oczywista. Projektanci marki Nobonobo zadbali, by stoliki wyróżniały się na tle innych mebli i intrygowały swym niebanalnym kształtem. Wzrok niewątpliwie przyciągają nóżki. Wygięte na wzór odnóży pająka dają stabilną podstawę. Blat wykonany z litego, dębowego drewna został pod takim kątem sfrezowany, że w odbiciu lustrzanym idealnie łączy się z nogami, dając wyjątkowo kompletny i dopasowany kształt.

nowości od marki Nobonobo
Wieszak wykonany z dębowego drewna,
Fot. Nobonobo

Stoliki występują w kilku rozmiarach blatów i wysokościach. Można też swobodnie wybierać między kształtem okrągłym, owalnym kwadratem i owalnym trójkątem. Świętnie wyglądają zestawione razem, wyższy z niższym, tworząc większą, jednakże przestrzenną powierzchnię serwowania. Stoliki FEZA są doskonałym uzupełnieniem kolekcji sof marki Nobonobo jak np. Wadi zaprojektowanej przez uznanego projektanta Tomka Rygalika.

Przeczytaj również: Rozmowa z Magdaleną Tarnowską z Decoroom >>

Jesienne nowości meblowe

Marka ceni sobie współpracę z polskimi i zagranicznymi projektantami, którzy tworzą dla niej produkty na wyłączność. Pozwala to na zachowanie oryginalności i unikatowości wprowadzanych kolekcji. Z takiej właśnie kooperacji zrodziła się kolejna nowość tego sezonu – wieszak SAD. Autorem tego produktu jest projektant z ponad 20 letnim doświadczeniem – Ezio Pescatori. Pracujący i mieszkający we włoskiej Lombardii, przez wiele lat był kierownikiem ds. rozwoju produktów w międzynarodowych firmach zajmujących się produkcją mebli do domu, mebli do łazienki, kabin prysznicowych oraz oświetleniem dekoracyjnym. Od lat współpracuje z włoskimi i europejskimi markami oraz architektami. Jak sam mówi o sobie „wyobraźnia i ciekawość to części mojego charakteru najbardziej przydatne w pracy projektanta”.

nowości od marki Nobonobo
Wieszak ścienny SAD,
Fot. Nobonobo

Zaprojektowany przez Ezio Pescatori wieszak ścienny SAD ujmuje prostą formą. Wykonany z dębowego drewna krążek stanowi podstawę mocowania, natomiast część do zawieszania jest metalowa, zagięta niczym róg kartki papieru lub odklejająca się naklejka. Pojedyncze sztuki można zestawiać ze sobą i łączyć tworząc rozmaite układy kolorystyczne i geometryczne. Tu ogranicza nas tylko wyobraźnia. Wieszak SAD sprawdzi się zarówno w zaciszu domowym, jak i przestrzeni biurowej. Może stanowić ozdobę przedpokoju i praktyczny wieszak w kuchni. Urzekające jest to, że gdy nic na nim nie wisi, staje się oryginalną dekoracją.

Przeczytaj także: ThermaSmart PRO od Thermaflex –proekologiczna izolacja w wersji smart >>

Źródło:
Nobonobo

Related posts

Leave a Comment