Przełamując schematy: Elegancki azyl dla pary

Aranżacje wnętrz

Młode małżeństwo planowało przeprowadzkę do pierwszego wspólnego mieszkania. Głównym założeniem projektu miało być stworzenie niebanalnego wnętrza, które jednocześnie będzie funkcjonalne, dające komfort użytkownikom i estetyczne. Inwestorom zależało na stworzeniu przestronnej przestrzeni, dlatego zrezygnowali z pierwotnego 3-pokojowego układu, w efekcie czego powstały dwa przestronne pokoje.

Aranżacja wnętrz
Sufit pokryty tapetą imitującą drewno oraz podłoga z francuskiej jodełki,
fot. Bartłomiej Sękowski

Dużą wagę przywiązałem tu do detalu i sposobu łączenia materiałów. W całym mieszkaniu zastosowałem drzwi dyskretnie wkute w listwy przypodłogowe. Dzięki temu wyraźne, geometryczne podziały mieszkania są jeszcze bardziej widoczne – mówi Karol Ciepliński, architekt wnętrz z pracowni BLACKHAUS.

Dziel i rządź

Strefę dzienną tworzy salon wraz z otwartą kuchnią. Między obiema częściami zaznaczono wyraźną granicę. Monochromatyczna, nieskazitelna, biała kuchnia niemal wtapia się w ścianę. Jej największą ozdobą jest podłoga wyłożona konglomeratem z subtelnymi przeżyleniami. W salonie króluje natomiast elegancja i ciepłe kolory ziemi, z jednym wyjątkiem w postaci ciemnoniebieskiej sofy.

Aranżacja wnętrz
Elegancki salon w ciepłych kolorach ziemi z ciemnoniebieską sofą,
fot. Bartłomiej Sękowski

Architekt zastosował tu ciekawy zabieg, który ociepla wnętrze – sufit pokryto tapetą imitującą drewno. Podłogę z kolei zdobi francuska jodełka. W salonie znalazł się grzejnik Niva – ulubiony produkt architekta z oferty Vasco. Jego elegancka forma doskonale pasuje do większości nowoczesnych wnętrz.

Zobacz również:

http://architektura.info.pl/2021/07/08/czy-ciemne-kolory-w-kuchni-to-dobry-pomysl-aranzacyjny/

Dżungla w sypialni

W sypialni na ścianie za łóżkiem umieszczono tapetę z motywem dżungli, którą uzupełniają lampy w kształcie małp wspinających się ku sufitowi. Na jednej ze ścian znalazła się dyskretna garderobiana szafa, a po przeciwnej stronie – toaletka pani domu.

Aranżacja wnętrz
Sypialnia w odcieniach niebieskiego, złota i bieli,
fot. Bartłomiej Sękowski

Na przeciwko łóżka znajduje się elegancka konsola wraz z dekoracyjnymi detalami, a nad nią – pejzaż w pozłacanej, rzeźbionej ramie oraz dekoracyjna oprawa oświetleniowa.

Łazienka w stylu minimal

W łazience króluje minimalizm i prostota. Wnętrze jest utrzymane w odcieniach bieli i szarości. Znalazło się tu miejsce na toaletę, kabinę prysznicową oddzieloną kolorystycznie od reszty wnętrza oraz umywalkę wraz ze strefą przechowywania.

Aranżacja wnętrz
Łazienka w odcieniach bieli i szarości,
fot. Bartłomiej Sękowski

Tu także zdecydowano się na designerski grzejnik Vasco – Viola, który wpisał się tu idealnie ze względu na swoja szerokość i smukły kształt.

Sprawdź także:

http://gazetainstalacyjna.pl/2021/07/07/lipcowe-upaly-a-rekuperacja-w-domu/

Źródło:

Vasco

Related posts

Leave a Comment