Polska stolarka na amerykańskim rynku

Stolarka okienna

AWILUX to polski producent okien i drzwi w klasie premium, który na przestrzeni ostatnich lat odnotował ogromny rozwój – zarówno w odniesieniu do zaawansowanej i szerokiej oferty produktowej, jak i systematycznych wzrostów sprzedażowych. Jak to się zatem stało, że produkowane w Lesznie okna stały się elementem amerykańskiego snu?

Europejskie, czyli lepsze?

W Stanach Zjednoczonych większość konstrukcji budowlanych powstaje z drewna, jednak zaostrzające się wymogi energetyczne sprawiają, że również za wielką wodą inwestorzy i architekci coraz chętniej sięgają po nowoczesne rozwiązania, dzięki którym można stworzyć domy pasywne lub zeroenergetyczne. Europejskie prawo w tym zakresie jest znacznie bardziej rygorystyczne, dlatego rozwiązania powstające na terenie UE znacznie przewyższają te, dostępne na amerykańskim rynku. Ważną różnicą, która ma ogromny wpływ na rynek jest to, że w Stanach Zjednoczonych pierwsze skrzypce grają ogromne wytwór-nie okien, które w produkcji stawiają na ilość i standaryzację rozwiązań, co znacznie wpływa na tamtejszą ofertę stolarki otworowej. Stąd Amerykanie, którym zależy na stworzeniu bezpiecznych, trwałych i technologicznie bardziej zaawansowanych inwestycji, coraz częściej decydują się na zakup europejskich okien.

Amerykańscy inwestorzy i architekci, którzy decydują się na import europejskiej stolarki, szukają elementów odpowiadających rygorystycznym wymogom energetycznym narzuconym przez Unię Europejską. W ten sposób mogą wyposażyć swoją inwestycję w wysokiej jakości rozwiązania ze znacznie lepszymi parametrami termicznymi. Europejskie okna posiadają także lepsze pakiety szybowe. W USA dominuje szkło dwuszybowe o niskiej wartości G, a europejskie rozwiązania najczęściej wyposażone są w potrójne szyby, które również lepiej sprawdzają się w nowoczesnym budownictwie – mówi przedstawiciel firmy AWILUX na rynek amerykański.

Dzięki europejskim normom budowlanym determinującym ciągły rozwój rynku, rozwiązania powstające na terenie krajów Starego Kontynentu są o wiele bardziej zaawansowane technologicznie. Tym samym, europejscy producenci są w stanie stworzyć rozwiązania o znacznie większych rozmiarach, zachowując przy tym ich wysokie parametry użytkowe, jak i termiczne. Jednym z najważniejszych aspektów funkcjonalnych świadczących o przewadze europejskich okien nad amerykańskimi jest ich bezproblemowe i proste użytkowanie.

Okna w Europie są rozwierno-uchylne, co daje mieszkańcom o wiele większe możliwości niż typowa stolarka amerykańska. Tamtejsze rozwiązania zazwyczaj otwierają się do góry lub na boki – dodaje przedstawiciel z firmy AWILUX na rynek amerykański.

Polskie okna w USA

Firma AWILUX to leszczyński producent okien i drzwi, które znane są z wykorzystania zaawansowanej technologii oraz niezwykłego designu. Rozwiązania oferowane przez polskiego producenta szyte są na miarę każdej inwestycji, stąd są idealnie dopasowane zarówno do projektu, jak i wszelkich potrzeb przyszłych mieszkańców. W ostatnich latach firma rozpoczęła swoją ekspansję na rynek amerykański, co zaowocowało około dwudziestoma realizacjami – zarówno nowoczesnych domów prywatnych, jak i ekskluzywnych apartamentowców. Jedną z ostatnich realizacji AWILUX jest wyjątkowa Rezydencja Baboolal.

Baboolal to projekt nowoczesnego domu dla wymagającej rodziny. Koncepcja zakładała otwarcie wnętrza na niesamowity widok na sąsiadującą z inwestycją łąkę oraz pole. Architekta Arielle Schechter, która stworzyła projekt rezydencji, zdecydowała się na wykorzystanie ogromnych okien przesuwnych AWILUX, które okalały niemal całą ścianę domu.

Sprawdź również:

http://architektura.info.pl/2021/05/11/aranzacja-przestrzeni-na-swiezym-powietrzu-na-co-zwrocic-uwage/

-W Stanach Zjednoczonych o produktach, które znajdą się w projekcie, zazwyczaj decyduje inwestor. W przypadku Rezydencji Baboolal decyzje tę podjęła architektka, która miała konkretna wizję oraz wysokie wymagania dotyczące zastosowanej stolarki okiennej – dodaje przedstawiciel AWILUX.

Polska stolarka
Rezydencja Baboolal,
fot. AWILUX

Projekt Rezydencji Baboolal opiera się na gigantycznym przeszkleniu okalającym całą ścianę salonu i jadalni. Została ona wykonana z drzwi typu HS o powierzchni aż 22m², które dostarczyła firma AWILUX. Okna wyróżniają się wysokimi parametrami termicznymi, a przy tym gwarantują niezwykłe walory użytkowe i estetyczne, na czym szczególnie zależało architekt Arielle Schechter:

Europejskie okna z potrójnymi szybami, które nadają się do zastosowania w budownictwie pasywnym, mają ogromne znaczenie praktycznie we wszystkich moich projektach i są niezbędne do osiągnięcia zerowej lub dodatniej energii netto. W swojej pracy kieruję się zasadą, że wnętrza poza aspektem wizualnym, muszą także gwarantować komfort termiczny i minimalizować wszelkie straty – powiedziała twórczyni Rezydencji Baboolal.

Rozwiązania polskiego producenta cieszą się rosnąca popularnością na rynku amerykańskim ze względu na swoją wyjątkową trwałość oraz wykonanie. Okna AWILUX posiadają między innymi potrójne szyby oraz wielopunktowy zamek, a podczas ich produkcji zachowane są najwyższe standardy jakości. Skąd zatem ich obecność na amerykańskim rynku? Jak twierdzi przedstawiciel firmy, niektórzy klienci z USA, którzy pierwszy raz zetknęli się ze stolarką otworową AWILUX podczas pobytu w Europie, postanowili wykorzystać je w swoich amerykańskich realizacjach.

Zobacz także:

http://gazetainstalacyjna.pl/2021/04/27/cosentino-zaangazowane-w-przyszlosc/

Źródło:

AWILUX

Related posts

Leave a Comment