Innowacyjne, uniwersalne i eco friendly: polskie panele akustyczne z butelek PET

Architektura wnętrz

Współczesne biura wymagają innowacyjnego podejścia – nie tylko ze względu na rosnące oczekiwania pracowników, ale również, sytuację związaną z obowiązującymi zaleceniami dotyczącymi bezpieczeństwa. Jak sprawić, by open space zmienił się w sprzyjającą wydajnej pracy i przyjazną przestrzeń? Polski producent paneli akustycznych, Marbet Felt stworzył kolekcję CELL, która ułatwi metamorfozę miejsc pracy.

Design na miarę potrzeb

Panele akustyczne CELL powstały, by umożliwić szybką metamorfozę biur, w których hałas i połączenie wielu funkcji niekorzystnie wpływają na jakość pracy. Kolekcję tworzą akustyczne panele ścienne, biurkowe i naszafkowe, panele i kurtyny sufitowe, lampy akustyczne LED oraz wolnostojący panel w formie ścianki. Wszystkie elementy są zróżnicowane rozmiarowo, a zarazem komplementarne, dzięki czemu można je swobodnie komponować, w zależności od specyfiki przestrzeni i potrzeb.

panele akustyczne
Panele akustyczne w odcieniach szarości i niebieskiego,
fot. Radoslaw Kazmierczak

Kolekcja jest dostępna w zróżnicowanych wersjach kolorystycznych, co daje możliwość jeszcze lepszego dostosowania jej do charakteru danej firmy. Panele dobrze sprawdzają się w czasach podwyższonego reżimu sanitarnego. Pozwalają z łatwością wydzielić strefy w open space’ach, są również łatwe w dezynfekcji. Detergenty nie niszczą włókniny, można więc regularnie stosować środki czystości, bez obaw o stan paneli.

Zobacz także:

http://architektura.info.pl/2021/04/22/posadzki-zywiczne-deckshield-na-parkingu-apartamentow-przy-warzelni-w-browarach-warszawskich/

Design przyjazny naturze

Bazowym komponentem paneli akustycznych CELL jest ekologiczna włóknina rPET powstała z przetworzonych butelek PET. Dzięki temu innowacyjnemu materiałowi panele łączą atrakcyjny design z przemyślaną ergonomią.

panele akustyczne
Panele akustyczne w odcieniach szarości,
fot. Radoslaw Kazmierczak

Kolekcję stworzył Maciej Karpiak – polski designer zainteresowany rozwiązaniami wykorzystującymi upcycling oraz idee lepszego i bardziej świadomego użytkowania materiałów. Panele z przetworzonego włókna rPET powstały z myślą o ograniczeniu emisji plastiku, który stał się globalnym problemem.

Więcej światła!

Innowacyjnym elementem kolekcji CELL są panele sufitowe ze zintegrowanym oświetleniem LED. Po obu stronach lampy umieszczane są panele akustyczne, co zapewnia pochłanianie dźwięku. W stelaż wbudowane są wysoce wydajne optyki LED, które umożliwiają precyzyjne doświetlenie powierzchni jednego lub dwóch stanowisk pracowniczych.

panele akustyczne
Panele akustyczne w odcieniach grafitu,
fot. Radoslaw Kazmierczak

Wszystko to dzięki energooszczędnym diodom z odbłyśnikami. Mocą i barwą oświetlenia można zdalnie sterować za pomocą aplikacji mobilnej. Akustyczne lampy sufitowe LED są dostępne w dwóch modelach: pionowym i poziomym.

O marce

Produkty powstające pod marką Marbet Felt wykonane są z włókniny rPET przywodzącej na myśl ciepłą i przytulną wełnę, wpisując się tym samym we współczesne trendy nadawania przestrzeniom publicznym nieformalnego, domowego klimatu. Włóknina rPET to lekki, ekologiczny i innowacyjny materiał powstający z przetworzonych butelek PET.

panele akustyczne
Panele akustyczne w odcieniach szarości,
fot. Radoslaw Kazmierczak

Jej zaletą są nie tylko właściwości akustyczne, ale i dowolność formowania powierzchni, co stwarza ogromne możliwości wzornicze. Marbet Felt to obecnie dwie kolekcje paneli akustycznych: ECLIPSE, która miała premierę w 2019 r. oraz nowa – CELL, wprowadzona do sprzedaży z początkiem 2021 r.

Sprawdź również:

http://gazetainstalacyjna.pl/2021/04/14/system-przeciwwilgociowy-bostik-skuteczne-zabezpieczenie-podlogi/

Źródło:

Marbetfelt

Related posts

Leave a Comment