Złoto i kolory ziemi w luksusowym apartamencie

Architektura wnętrz

Projekt mieszkania miał być realizacją marzeń inwestorów o miejscu do życia, które będzie w pełni korespondowało z ich upodobaniami. Oczekiwania jasno sprecyzowano: przestrzeń miała być wyrafinowana, oparta na złocie i przyciągających wzrok detalach.

Nowoczesna architektura wnętrz
Łazienka w odcieniach bieli ze złotymi dodatkami,
fot. Łukasz Zandecki

Realizację powierzyli Magdalenie Miśkiewicz. Architektka i jej imienniczka – właścicielka apartamentu, natychmiast znalazły wspólny język, co sprawiło, że praca nad tą realizacją dostarczyła obu stronom ogromnej satysfakcji.

Siła współpracy

Pani domu bardzo aktywnie uczestniczyła w procesie projektowym – śledzi trendy, a zakupy online to jej pasja, dlatego samodzielnie wybrała oświetlenie i dekoracyjne akcesoria, które świetnie dopełniły charakter aranżacji. Właścicielom zależało na tym, by mieszkanie było pełne elegancji, ale jednocześnie ciepłe i przytulne. Stąd decyzja o zastosowaniu barw ziemi i naturalnego drewna.

Nowoczesna architektura wnętrz
Ściany sypialni wykonane z ciemnego drewna z dodatkami w odcieniach złota oraz granatu,
fot. Łukasz Zandecki

W roli głównej występuje tu jednak złoto, które pojawia się na wykonanym na zamówienie stole, grzejnikach czy bateriach łazienkowych. Znaczna część wyposażenia powstała specjalnie na potrzeby realizacji przy współpracy zaprzyjaźnionych z właścicielką wykonawców. Dzięki temu apartament nie tylko oddaje osobowość mieszkańców, ale także ich zamiłowanie do pięknych przedmiotów.

Zobacz także:

http://architektura.info.pl/2021/04/13/mieszkanie-z-wodospadem-zobacz-niezwykly-projekt/

Niech się błyszczy!

Strefę dzienną tworzy otwarta na salon kuchnia. Aneks powstał na całej długości ściany, dzięki czemu zyskano wiele miejsca do przechowywania. Ściany zdobi ciemny fornir w kolorze czarnego wędzonego dębu. Z tego samego materiału wykonano meble. Elementy te zrealizowała firma ASMEB. Podłogę w całej części dziennej pokrywa drewniany dębowy parkiet ułożony w jodełkę.

Nowoczesna architektura wnętrz
Salon w odcieniach beżu i brązu,
fot. Łukasz Zandecki

Meble i tkaniny zostały utrzymane w harmonijnych barwach. Projektantka postawiła na ciepłe szarości i beże, które idealnie komponują się z ciemnym tłem. Elegancji dodają tu elementy w kolorze złota – profile jadalnianego stołu, ozdobne oprawy oświetleniowe oraz dekoracje wybrane przez właścicielkę.

W kolorze nocnego nieba

W sypialni kolorem przewodnim jest nasycony granat przywodzący na myśl skojarzenie z nocnym niebem. Barwę tę przyjęło wykonane na zamówienie ozdobne wezgłowie łóżka, a także szafki nocne i okrągła aksamitna pufa. Lustro, po lewej stronie, kryje obszerną garderobianą szafę, w której odbija się zjawiskowy żyrandol.

Nowoczesna architektura wnętrz
Blat w kolorze bieli oraz złota bateria umywalkowa,
fot. Łukasz Zandecki

Podobnie jak w przypadku strefy dziennej, tu również dopełnieniem są złote akcenty: wiszące lampy. Łazienka jest kontynuacją całości. Ściany i podłogę pokrywają wielkoformatowe gresowe płyty w kolorach ciepłej bieli i beżu z przeżyleniami. Również tutaj, podobnie jak w całym apartamencie, wzrok przykuwają złote detale w postaci baterii, lamp i drabinki przy prysznicu.

Sprawdź również:

http://gazetainstalacyjna.pl/2021/04/09/jak-odpowiednio-zabezpieczyc-otwory-w-scianach-lub-stropach-przez-ktore-poprowadzono-przewody-instalacyjne/

Źródło:

miskiewiczdesign

Related posts

Leave a Comment