Wnętrza pełne towarzyskiego uroku z BoConcept

meble do salonu

Salon to idealne miejsce do spotkań, niekończących się rozmów i budowania pozytywnych relacji. Aktualne trendy aranżacyjne skupiają się na meblach i wyposażeniu zaprojektowanych z myślą o życiu towarzyskim. Kolekcje sof, sprzyjające rozmowom fotele oraz otwarte zestawy modułowe od BoConcept pozwalają przenieść konwersację na “wyższy poziom”.

Tradycja salonowych rozmów sięga XIX-wiecznej Francji, kiedy to wprowadzono siedziska w kształcie litery “S”. Dzięki takiemu projektowi mebla dwie osoby mogły swobodnie siedzieć obok siebie i wymieniać się wiadomościami. Choć z biegiem czasu popularność tego rozwiązania zmalała, a układ mebli w salonie stał się bardziej swobodny, obecnie powraca moda na towarzyskie spotkania w domowym zaciszu. Chętnie przyjmujemy gości, czując się komfortowo i pewnie we własnym “M”. Domowa atmosfera nie tylko zapewnia poczucie bezpieczeństwa w obecnej rzeczywistości po pandemii, ale również sprzyja budowaniu pozytywnych relacji.

Zobacz także: Bizzarto prezentuje kolekcję łóżek tapicerowanych: doskonały związek komfortu i stylu >>

Niezależnie od tego, czy to spotkanie rodzinne, czy wieczór z przyjaciółmi, salonowe pogaduszki mają istotny wpływ na zacieśnianie więzi społecznych. Projektując przestrzeń, coraz częściej staramy się ją urządzić tak, aby sprzyjała długim rozmowom. Kluczowy jest tu wybór odpowiednich mebli wypoczynkowych, a także ich właściwe rozmieszczenie. Jak więc urządzić wygodną i przyjazną przestrzeń sprzyjającą zacieśnieniu więzi? BoConcept oferuje kolekcje, które doskonale wpisują się w to nowoczesne podejście do aranżacji wnętrz.

Z potrzeby bycia razem

„Pierwszym krokiem do stworzenia idealnej przestrzeni do rozmów jest wybór odpowiednich mebli, które zachęcają do tego, by usiąść i zatrzymać się na chwilę” — przekonuje Kalina Todorova, menedżer ds. merchandisingu wizualnego w firmie BoConcept. Równie ważna jest ich konfiguracja, ustawienie tak, aby powstał układ sprzyjający rozmowom. Jeśli chcemy podejść do tego zadania dosłownie, doskonałą opcją będzie niezwykle elastyczny system sof Ottawa z niskim oparciem. Zaprojektowany przez Karima Rashida zestaw jest współczesną interpretacją oryginalnego francuskiego siedziska. Jego koncepcja, jak przyznaje projektant, zrodziła się „z potrzeby kontaktów towarzyskich i interakcji zaobserwowanych podczas jego podróży”.

Wszechstronny charakter

W salonie doskonale sprawdzą się również modułowe i segmentowe projekty sof, charakteryzujące się wszechstronnym charakterem. Z łatwością można je łączyć z fotelami i innymi rodzajami siedzisk, dostosowując liczbę miejsc do naszych potrzeb. Doskonały zestaw stworzą kolekcje takie jak Carmo lub elegancki i stylowy model Amsterdam. Ciekawą opcją jest także stworzenie kącika towarzyskiego, gdzie zestawimy eleganckie fotele.

sofy i fotele BoConcept

Dodając do tego stolik kawowy, uzyskamy nie tylko wyjątkowe miejsce do rozmów, ale również do gry w planszówki na przykład. Komfort i wygodę zapewnią eleganckie fotele Charlotte, otulające siedzącego jak “kokon”. Jeśli przestrzeń jest ograniczona, doskonałym wyborem będzie niewielki fotel Princeton. Dla miłośników prostych linii dedykowane są modele Berne lub Modena, które łączą komfort i wygodę w stylu lat średnich wieków. Ich stylowy charakter podkreśli tapicerka w przytulnych odsłonach, takich jak Lazio bouclé czy aksamit.

Relaks w gronie rodzinny

Przytulny kącik do rodzinnych rozmów i relaksu można stworzyć dzięki sofom narożnym. Sprzyjają one budowaniu mniej formalnych relacji w rodzinie, a podczas wizyt gości można je śmiało zestawiać z fotelami czy krzesłami, aby zapewnić dodatkowe miejsca do siedzenia. Naturalną atmosferę w pomieszczeniu podkreśli sofa narożna Modena, projektu Mortena Georgsena, o organicznych kształtach i minimalistycznych liniach, łączących się w swobodny, współczesny kształt. Klimat lat 70. przywróci sofa zaprojektowana przez Andersa Nørgaarda o nazwie Carlton, natomiast otwarta forma sofy Cenova stworzy dynamiczną, przyjazną atmosferę. Dobierając ją do kultowego fotela Imola autorstwa Henrika Pedersona, wyróżnimy gościa honorowego!

W dobrej atmosferze

Oprócz doboru mebli i ich układu, kolejnym kluczowym elementem wystroju salonu, który warto uwzględnić, jest oświetlenie. Miękkie, ciepłe światło zbuduje przytulny, intymny klimat sprzyjający rozmowom. W szerokiej ofercie BoConcept znajdziemy lampy stołowe, podłogowe i wiszące, wszystkie zaprojektowane tak, aby stworzyć idealną atmosferę na każdą okazję.

Źródło:
BoConcept 

Related posts

Leave a Comment