Niezapomniane chwile nad Bałtykiem

Aranżacje wnętrz

Hotel Rezydent

Hotel Rezydent to miejsce posiadające olbrzymi potencjał. Pozwala na spędzenie przyjemnych chwil nad morzem, będąc jednocześnie spełnieniem marzeń każdego, kto pragnie doświadczyć wakacyjnego komfortu w nieszablonowym, pełnym elegancji miejscu. Fenomenalne położenie obiektu umożliwia gościom korzystanie z wielu atrakcji. Za sprawą niewielkich odległości, zarówno natura, jak i kultura są tu dostępne na wyciągnięcie ręki. Najsłynniejsze molo w Polsce, morskie przystanie, muzea i restauracje pozostają osiągalne w zasięgu kilkuminutowego spaceru.

Hotel Rezydent, Bałtyk
Breakfast Room,
Fot. Maciej Walczuk

Hotelowi goście mają do dyspozycji 63 pokoje, pośród których wyodrębnić można te o standardzie Classic, Deluxe oraz wyjątkowy „Apartament Bałtycki”. Zarówno wnętrza apartamentów, jak i części wspólne hotelu utrzymane są w kameralnym stylu, który balansuje pomiędzy klasyką i nowoczesnością. Wszechobecne kolumny i sztukaterie oraz drewniana stolarka renowacyjna i elegancka posadzka lastriko firmy Haupmann – są wdzięcznym tłem dla licznych artefaktów sztuki współczesnej. Dywany i wykładziny dostarczone przez Brintons Carpets Limited oraz EGE Carpets zapewniają gościom pełen komfort i estetykę na najwyższym poziomie. Odważny styl i obecność kontrastowych deseni sprawiają, że Rezydent wpisuje się w butikowy charakter hoteli MGallery, których oferta składa się z wyjątkowych, luksusowych lokalizacji, zorientowanych na świadomego klienta.

Nowy design Hotelu

Prezes Zarządu Tremend, Magdalena Federowicz- Boule, podsumowuje pracę nad nowym wyglądem wnętrz:

Nowy design nawiązuje do storytellingu hotelu, którego głównym akcentem jest piaszczysta bałtycka plaża. Wszelkie detale, jak kolorystyka i tekstury materiałów, zostały dobrane z myślą o tej opowieści. Dla przykładu: wykładzina w korytarzach – to przekształcony wzór z fotografii słynnego molo w Sopocie, zagłówki w pokojach układem materiału mają przypominać rozwiany wiatrem piasek nad Bałtykiem, lampy w lobby, przypominające bursztyny, przywodzą na myśl morskie skarby wyrzucane na brzeg. Jest też wiele innych detali…

Hotel Rezydent, Bałtyk
Lobby,
Fot. Tymoteusz Gluszko

Architekci Tremend sprawili, że wszystkie zaprojektowane przez nich przestrzenie Hotelu Rezydent mają wyjątkowy charakter. Subtelna kolorystyka, w zestawieniu z pięknymi szklanymi dekoracjami autorstwa Barańska Design – koi zmysły i sprawia, że łatwo wczuć się w niespieszny klimat towarzyszący pobytowi nad Bałtykiem.

Przeczytaj również: Wanna – symbol komfortu w Twojej łazience >>

Hotel Rezydent, Bałtyk
Classic King-size,
Fot. Maciej Walczuk

Klasyczną biel kolumnad projektanci zestawili z modną, przygaszoną tonacją greenery i kilkoma odcieniami beżu, wszechobecnego w morskiej estetyce. Na próżno szukać tu oczywistych odniesień do najnowszych trendów i nachalnego blichtru. Zamiast tego odnajdziemy harmonijnie zestawione i oryginalne akcenty – takie, jak przestrzenny kontuar wykonany z drewna, oświetlenie części wspólnych i różnorodne stylistycznie meble, wprowadzające bezpretensjonalną dynamikę, a także skutecznie równoważące całość wystroju. Architekci przy dokonywaniu wyboru mebli korzystali z asortymentów Ton-meble, Gubi, Mambo Unlimited, a także &Tradition. Ważną rolę w sposobie prezentowania się przestrzeni odgrywają również piękne tapety pochodzące z kolekcji firm Newmor, One wall design oraz Vescom. Mnóstwo jest tu również akcentów roślinnych, bez których trudno sobie wyobrazić relaksującą, hotelową przestrzeń. W procesie tworzenia nowego wizerunku Hotelu Rezydent wzięli udział architekci wnętrz projektu: Magdalena Federowicz – Boule, Łukasz Zalewski i Martyna Wojtasik, a także projektanci: Marta Idczak, Iza Kozuch oraz Andrzej Pruski.

Restauracja Grino

Restauracja Grino pozostaje w estetycznej równowadze z pozostałą częścią gmachu. Jej specjalnością są dania podawane na gorących lava stones. Można tu wybierać spośród wielu lokalnych specjałów, jak steki, czy ryby. Szef kuchni serwuje je w towarzystwie koktajli sporządzanych na bazie wódki bursztynowej – tak aby całość posiłku uczynić wyjątkowym, nadmorskim przeżyciem.

Hotel Rezydent, Bałtyk
Sauna,
Fot. Maciej Walczuk

Do dyspozycji Gości pozostaje także strefa Luxe Day SPA, w którego skład wchodzą 3 gabinety odnowy i sauna oraz kameralne centrum konferencyjne z dwoma salami – każda o metrażu ok. 50 mkw.

Pracownia Tremend realizując projekt sopockiego Hotelu Rezydent MGallery po raz kolejny udowodniła, że pewnie czuje się w roli kreatorów wnętrz dla wymagających klientów. Tremend to kilkudziesięcioosobowy zespół architektów, projektantów i specjalistów branż związanych z architekturą i budownictwem, który może poszczycić się ponad 150 sfinalizowanymi projektami koncepcyjnymi, budowlanymi, przetargowymi i wykonawczymi. Pracownia ma w swoim portfolio różnego typu obiekty, poza hotelami również biura, galerie handlowe, budynki użyteczności publicznej oraz wnętrza. Realizacje hotelowe stanowią ważną gałąź działalności pracowni.

Przeczytaj także: ThermaSmart PRO od Thermaflex –proekologiczna izolacja w wersji smart >>

Źródło:
Tremend

Related posts

Leave a Comment