Funkcjonalny minimalizm na 35 metrach kwadratowych

Aranżacja mikro mieszkań

Mieszkanie ma charakter inwestycyjny i zostało zaprojektowane z myślą o wynajmie, dlatego postawiono na uniwersalne rozwiązania, dzięki którym każdy przyszły lokator poczuje się tam jak w domu.

Funkcjonalny minimalizm, kawalerka
Salon w odcieniach bieli i niebieskiego,
Fot. DECOROOM

Przestrzeń będzie idealna dla singla, który ceni niezależność i zależy mu na atrakcyjnej lokalizacji. Całe mieszkanie ma zaledwie 35 m2, dlatego architektka duży nacisk położyła na jak największą funkcjonalność przestrzeni.

Kuchnia na wymiar

Mały metraż aneksu kuchennego wykorzystano maksymalnie dzięki zabudowie zaprojektowanej na wymiar przez Katarzynę Domańską z Decoroom Kitchen. Jest to świetne rozwiązanie dla mieszkań
o niestandardowych wymiarach, które pozwala zachować pełnię funkcjonalności. Duża liczba szuflad
i szaf została zakryta jasnymi frontami pokrytymi laminatem Egger o nieoczywistym, jasnym kolorze Taupe. Jest to świetna propozycja dla osób znudzonych klasycznymi, białymi meblami kuchennymi. 

Funkcjonalny minimalizm, kawalerka
Kuchnia w odcieniach bieli z elementami czerni,
Fot. DECOROOM

Aneks kuchenny połączony jest z salonem, w którym znajdziemy zarówno duży stół jadalniany, jak
i miejsce do relaksu na wygodnej sofie. Na uwagę zdecydowanie zasługuje nieoczywisty pomysł na ścianę telewizyjną, wykonaną przez architekta wnętrz. W niekonwencjonalny sposób połączono ze sobą horyzontalną strukturę szafki z pionowym panelem, który jest wykonany z tego samego materiału co mebel (laminat Egger Dąb Kendal). Jest to autorski pomysł architektki, która przy pomocy panelu meblowego i drewnianych listewek dodała do wnętrza nowoczesne urozmaicenie płaszczyzn. Do dekoracji ściany wykorzystano płytki Opoczno w kolorze Noisy Grey. 

Zobacz również:

http://architektura.info.pl/2021/08/02/lato-w-stylu-hamptons/

Mieszkanie w odcieniach szarości

Odcienie szarości pojawiają się w całym mieszkaniu. Te same płytki znajdziemy także w łazience, której niewielka przestrzeń została sprytnie powiększona przez duże lustro nad umywalką. By optymalnie wykorzystać metraż i stworzyć poczucie przestronności, wykorzystano kabinę prysznicową typu walk-in.

Funkcjonalny minimalizm, kawalerka
Łazienka w odcieniach szarości, czerni i bieli,
Fot. DECOROOM

Zespół Decoroom wykonał meble łazienkowe skrojone na miarę niewielkiej łazienki. Lakierowana szafka podumywalkowa i zabudowa nad WC zostały wykonane z laminatu Egger Dąb Kendal – tego samego materiału, z którego powstała szafka rtv i ozdobne panele obok telewizora. W blat szafki wpuszczono prostokątną umywalkę Koło Variform, którą cechują prosta forma i funkcjonalny design — zupełnie tak jak całe mieszkanie. 

Flamingi w roli głównej

W kameralnej sypialni główną rolę gra zdecydowana, ciemna tapeta strukturalna Nakuru projektu Wonderwall Studio. To właśnie to wnętrze miało się wyróżniać i sprawić, że całe mieszkanie zapadnie w pamięć. Wyraziste, różowe flamingi wprowadzają do wnętrza ciekawy akcent kolorystyczny. Również tutaj nie zabrakło pojemnej szafy. 

Mieszkanie zawdzięcza elegancki wygląd prostym rozwiązaniom funkcjonalnym, takim jak zastosowanie kanałowych grzejników, które nie zabierają miejsca na ścianie. Ukryto także karnisze przy pomocy płyty g/k. Minimalizm, prostota i stonowane barwy sprawiają, że aranżacja całego mieszkania jest spójna, co dodatkowo podkreślono zastosowaniem w całym projekcie tych samych materiałów, takich jak laminat Egger w salonie i łazience czy panele podłogowe Quick-Step w holu, otwartej strefie dziennej i sypialni.

Sprawdź także:

http://gazetainstalacyjna.pl/2021/08/03/supergrip-fast-cure-h910-od-bostik-najszybszy-klej-jednoskladnikowy/

Źródło:

DECOROOM

Related posts

Leave a Comment