Subtelna odsłona betonu w nowych kolekcjach płytek Opoczno

Ceramika łazienkowa

To już trzecia w tym sezonie odsłona nowości Opoczno. Tym razem projektanci polskiej marki postawili na wzór betonu.

Cel

Stworzyć płytki odwzorowujące łagodne cementowe powierzchnie z ciekawą strukturą. Tak powstały kolekcje dedykowane wielbicielom stylowych wnętrz w popularnych szarościach, jednak w nowym, wyjątkowo przytulnym wydaniu. Efekty tych prac właśnie pojawiają się w sklepach w całej Polsce. Nowe kolekcje zaskakują różnorodnością wzoru betonu: od lekkiego, „chmurkowego”, poprzez delikatnie przecierany, aż po mocny w wyrazie, z widocznym linearnymi smugami.

Nowe propozycje Opoczna, to nie tylko interesujące wzornictwo, ale również atrakcyjne i praktyczne formaty 30×60 cm oraz 24×74 cm. Unikalną cechą kolekcji jest zastosowanie płytek w optyce betonu w dwóch wersjach: gładkiej oraz ze strukturą (trójkątów, linearną, z motywem fali) lub z efektem 3D. Daje to możliwość tworzenia przyciągających wzrok kompozycji ściennych. Beton to wykończenie, które tworzy klimat i nadaje charakter. Potrafi sprawić, że pomieszczenie będzie kwintesencją industrialnego stylu, podkreśli aranżację w stylistyce boho lub będzie bazą do stworzenia nowoczesnej łazienki.

Kolekcja płytek Opoczno
Kolekcja Vidal beige Opoczno,
fot. Opoczno

Kolekcję Vidal w formacie 30×60 cm charakteryzuje łagodne, wręcz organiczne oblicze. Płytki zdobi subtelna grafika betonu. Niebanalne zestawienie tworzą gładkie oraz strukturalne płytki z linearną fakturą przypominającą łupek.

Zobacz więcej:

http://architektura.info.pl/2021/07/07/szarosci-i-antracyty-z-kolekcji-elabrick/

Inspiracją do stworzenia tej ciekawej struktury była chęć połączenia dwóch silnych trendów: linearnego i naturalnego. Obecnie do najmodniejszych struktur należą cienkie i delikatne paski oraz te przypominające naturalne kamienie. Dlatego pomyślałam o połączeniu tych dwóch kierunków – wyjaśnia Marcelina Skupińska, Senior Product Manager Opoczno. Autorka kolekcji sięgnęła po inspiracje betonem.

Powoli kończy się era mocnego, zacieranego, scratchowego cementu, którego miejsce zajmuje delikatny, lekko „chmurkowy”, stanowiący bazę we wnętrzu, a nie jego główny motyw. Kolorystyka również ulega uspokojeniu. Odchodzimy od ciemnych szarości i industrialnych wzorów z mocnymi zaciekami i wyraźnym szalunkiem w stronę jasnych barw, ciepłych beżów oraz lekko zacieranego wzoru cementu – dodaje Marcelina Skupińska.

Premierowe płytki Vidal występują w trzech wersjach kolorystycznych: beige, grey, white. Jasne barwy i poziomy wzór struktury sprawiają, że polecane są zwłaszcza do małych łazienek, gdzie optycznie powiększą przestrzeń, wprowadzając pogodną, kojącą atmosferę. Płytki Vidal beige w połączeniu z klasyczną bielą, ciepłą miedzią dekoracyjnych listew oraz armatury, a także dodatkami, jak wazony z opalizującego szkła, to gotowy przepis na łazienkę w stylu nowoczesnej elegancji.

Kolekcja płytek Opoczno
Kolekcja Vidal grey & white Opoczno,
fot. Opoczno

Wyeksponowane na większych fragmentach ścian płytki ze strukturą łupka oraz dodatek drewna o równie delikatnym rysunku, w jasnym wybarwieniu sprawią natomiast, że aranżacja zyska naturalny charakter. Z kolei płytki Vidal grey&white w połączeniu z podłogą z płyt gresowych Nerina, o wzorze betonu w nieco bardziej surowej estetyce, to pomysł na stworzenie wnętrza opartego na koncepcji total look. Efektownym łącznikiem pomiędzy gładkimi a strukturalnymi płytkami ściennymi będzie srebrna listwa dekoracyjna, korespondująca z linearnym wzorem.

Gratką dla fanów przytulnych łazienek z klimatem oraz betonowych szarości będę również nowe propozycje Opoczno w formacie 24×74 cm. Kolekcja Dapper to wysublimowana wersja tego surowego z natury materiału. Wyjątkowej delikatności dodaje płytce satynowe wykończenie. Gładką płaszczyznę o wzorze betonu z łagodnymi przetarciami, przełamuje oryginalna struktura złożona z odwróconych trójkątów, która budzi skojarzenia ze sztuką origami.

Oferowane w dwóch odcieniach szarości płytki to trafny wybór do łazienek urządzonych w duchu minimalizmu. Jednak dzięki odpowiednio dobranym detalom możemy wykreować również niezwykle eleganckie wnętrza w stylu boho. Kamionkowe wazony, armatura o smukłych liniach, nastrojowe oświetlenie, to dodatki, które pozwolą odkryć zmysłowy charakter wzoru Dapper. Taka wersja betonu dobrze harmonizuje z naturalnymi materiałami. Dlatego na podłodze efektownie zaprezentują się drewnopodobne gresy, odwzorowujące rysunek, kolor i strukturę dębowych desek w ciepłym odcieniu.

Kolekcja płytek Opoczno
Kolekcja Rakaro Opoczno,
fot. Opoczno

Wzór kolekcji Rakaro balansuje pomiędzy chłodem cementowych powierzchni a przytulną fakturą tkaniny. Odwzorowana na płytkach grafika betonu ma surowy, przemysłowy wygląd, o czym świadczą liczne lecz subtelne przetarcia oraz jaśniejsze i ciemniejsze plamki imitujące ubytki na cementowej powierzchni. Rysunek ciekawie przełamuje struktura drobnych, pionowych i poziomych prążków, dającą efekt trójwymiarowej powierzchni.

Ta kolekcja stanowi propozycję dla osób poszukujących oryginalnych, a zarazem ponadczasowych rozwiązań. Będzie niezawodną bazą aranżacji łazienki w minimalistycznym stylu. Zestawienie płytek ściennych Rakaro z podłogowym gresem Newstone Grey doda aranżacyjnego pazura. Obie kolekcje łączy industrialny rys. W takiej stylizacji warto postawić na oszczędne w formie, nowoczesne wyposażenie: prysznic walk-in, podtynkową armaturę oraz podwieszane meble i ceramikę sanitarną.

Kolekcja płytek Opoczno
Kolekcja Manuka Opoczno,
fot. Opoczno

Jak wdzięcznym materiałem może być beton pokazuje kolekcja Manuka. Na powierzchni płytki odkryjemy charakterystyczne przetarcia, z typowymi dla cementowej powierzchni smugami. Miękkie, satynowe szkliwo sprawia, że płytkę, aż chce się dotknąć. Z kolei struktura z motywem fali daje efekt płynącej ściany, który przyciąga uwagę. Ta nowatorska odsłona betonu w dwóch odcieniach, szarym i kremowym, wyróżnia się wyjątkową lekkością. Połączenie struktury, satynowego szkliwa oraz grafiki betonu sprawia, że płytki Manuka mogą być bazą projektu łazienki w stylu soft loft, jak również eleganckiego salonu SPA. Stylowy charakter aranżacji podkreśli dekoracyjna miedziana listwa i podłoga z drewnopodobnych gresów ułożonych we wzór jodełki francuskiej.

Źródło:

http://gazetainstalacyjna.pl/2021/06/22/rola-okien-w-zielonym-budownictwie/

Opoczno

Related posts

Leave a Comment