System ELABRICK – nowe rozwiązanie na rynku budowlanym

Architektura

Płytki klinkierowe ELABRICK mają niezwykły wygląd, który zawdzięczają ręcznej metodzie produkcji, od niemal 60 lat rozwijanej w holenderskiej manufakturze Elastolith. Płytki produkowane są wyłącznie z naturalnych komponentów. Aż 92% ich składu stanowi piasek kwarcowy, a także najwyższej jakości żywice. Płytki ELABRICK są barwione w masie przy użyciu naturalnych surowców, a ich oryginalna struktura oraz faktura to efekty ręcznej pracy ludzi, którzy je wytwarzają. Każda z płytek ma wyjątkowy charakter i niepowtarzalny wzór, co daje niezwykły efekt wizualny.

Płytki klinkierowe
Płytki ELABRICK w kolorze Colorado,
fot. Elastolith

Firma Elastolith stawia na produkcję rozwiązań w zgodzie ze środowiskiem, wykorzystując do produkcji wyłącznie naturalne składniki. W skład kleju oraz gruntu do płytek ELABRICK wchodzą piaski kwarcowe wymieszane z wodą oraz innymi komponentami naturalnymi.

Szerokie możliwości

Płytki klinkierowe ELABRICK są paroprzepuszczalne i mrozoodporne, dzięki czemu idealnie sprawdzą się jako wykończenie elewacji. Wyjątkowe właściwości systemu sprawiają, że jest on odporny na działanie czynników zewnętrznych, dzięki czemu przetrwa długie lata w świetnym stanie. Płytki ELABRICK mogą być również stosowane we wnętrzach – niosą ze sobą ogromne możliwości aranżacyjne.

Płytki klinkierowe
Płytki ELABRICK w kolorze Corsica,
fot. Elastolith

Nowy system mineralnych płytek klinkierowych marki ELABRICK to także łatwość i szybkość montażu. Klej jest jednocześnie fugą, dzięki czemu nie musimy martwić się o dodatkowy proces fugowania czy impregnowania rozwiązania ELABRICK. Co więcej, płytki mogą być samodzielnie docinane nożyczkami oraz – w razie potrzeby – wyginane. Pozwala to na szybkie i estetyczne wykończenie narożników, jak również gzymsów czy słupów.

Zobacz również:

http://architektura.info.pl/2021/06/01/nowoczesna-kuchnia-czyli-jaka/

Wyjątkowa kolorystyka

Nową linię elastycznych płytek klinkierowych ELABRICK tworzy aż 30 różnorodnych modeli kolorystycznych oraz 7 kolorów fug. W ofercie znajdują się płytki klinkierowe w kilku gamach barw: jasnych, ceglanych oraz ciemnych. Wśród najjaśniejszych odcieni znajdują się płytki w kolorze Alaska, których biel idealnie wkomponuje się w aranżację nowoczesnych, minimalistycznych obiektów. Z kolei model Minsk oraz Paris to ciekawe rozwiązania bazujące na różnych odcieniach jasnej szarości.

Decydując się na odcienie beżu i piaskowca możemy wybierać pomiędzy płytkami Corsica, Sevilla i Muricia. Płytki ELABRICK dostępne są także w tradycyjnej, ceglanej barwie. Naturalną cegłę idealnie odwzorowują płytki Sahara, Alabama, Cordoba, Colorado, Oregon oraz Geneve, natomiast połączenie czerwieni i szarości odnajdziemy w płytkach Luzern. Do najciemniejszej oferty kolorystycznej, która odpowiada na potrzeby współczesnych inwestorów należą płytki ELABRICK w kolorach Blackpool, Nebraska, Kreta czy Madagaskar. Są one dostępne w odcieniach antracytu oraz czerni.

Płytki klinkierowe
Płytki ELABRICK w kolorze Minsk,
Fot. Elastolith

Klej, pełniący również funkcję fugi, jest dostępny w kolorze białym, szarym, jasnoszarym, szarym piaskowym, szarym cementowym, brązowym oraz antracytowym. Tak szeroka kolorystyka umożliwia stworzenie wyjątkowych, indywidualnych aranżacji, które będą pięknie prezentować się na elewacjach budynków, cokołach, garażach, a także we wnętrzach – na przykład jako dekoracyjna ściana.

Płytki klinkierowe ELABRICK to idealny system dla każdego. Nawet przy minimalnych zdolnościach manualnych i plastycznych możemy bowiem samodzielnie przeprowadzić ich montaż. System gwarantuje wysoką jakość i wytrzymałość, a jednocześnie pozwala uzyskać niezwykły efekt wizualny, odpowiednio dobrany do każdego rodzaju obiektu. Szerokie możliwości zastosowania mineralnych płytek klinkierowych sprawiają, że jest to niezwykle funkcjonalny i uniwersalny produkt, który dopełni każde wnętrze oraz elewację naszego domu.

Sprawdź także:

http://gazetainstalacyjna.pl/2021/06/02/jak-poprawic-jakosc-powietrza-w-domu-wentylacja-mechaniczna/

Źródło:

ELABRICK

Related posts

Leave a Comment