Cztery kroki do wyboru idealnej sofy

Aranżacje wnętrz

Właściwy rozmiar

Decydując się na konkretny model sofy z bogatej oferty polskiego producenta Gala Collezione, możemy wybrać spośród wersji dwuosobowych, trzyosobowych, szezlongów i mebli modułowych. Rozmiar stanowi jeden z najważniejszych czynników, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze nowego mebla. Przemyślmy wcześniej maksymalną długość sofy tak, by nie kolidowała ze szlakami komunikacyjnymi, czy szafą w pokoju.

sofa, meble
Sofa w odcieniach granatu,
fot. Gala Collezione

Jeśli nasz salon jest duży, idealnie sprawdzą się w nim systemy modułowe, z których skonfigurujemy dowolnej wielkości układy, wzbogacone o różne dodatkowe funkcje. Jeżeli posiadamy nieco mniejsze mieszkanie – zwróćmy uwagę na gotowe konfiguracje (np. Voss czy Forli oraz sofy marki Sweet Sit). Przed wizytą w salonie meblowym narysujmy rzut i wymiary pomieszczenia na dużej kartce papieru. Dzięki temu, będąc w sklepie, łatwo zorientujemy się, czy wybrana sofa perfekcyjnie wpasuje się w przestrzeń.

Dopasowana do aranżacji

Przyjemne dla oka linie i styl to kolejne ważne kwestie, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie sofy. Jako największy mebel w salonie, będzie ona nadawać ton całej aranżacji, odzwierciedlając gust i upodobania właścicieli. Ważne, by jej stylistyka była spójna z ogólnym klimatem pomieszczenia. Jeśli odpowiada Ci styl klasyczny, możesz wybrać np. wersję pikowaną w obiciu ze skóry.

sofa, meble
Skórzana sofa w odcieniach brązu,
fot. Gala Collezione

Z kolei osoba mieszkająca w mieście w nowoczesnym domu w klimacie industrialnym – będzie raczej kierować się ku nowoczesnym bryłom Jana, Olbia, Nola, czy Monday z prostymi liniami. Stanowiąc centralny element salonu, swoją linią i kolorem sofa przyciągnie oczy wszystkich osób, które zaprosisz do swojego wnętrza. Tylko od Ciebie zależy, czy wyrazisz swój styl głośno i dobitnie, czy subtelnie zaakcentujesz neutralne, wtapiające się w tło obicie.

Zobacz również:

http://architektura.info.pl/2021/06/02/system-elabrick-nowe-rozwiazanie-na-rynku-budowlanym/

Odpowiedni kolor

Wybrany kolor sofy wywołuje określony nastrój i uczucia. Przystępując do wyboru obicia, warto zadać sobie pytanie: jak chcę się czuć w tej przestrzeni? Czy ma być spokojna? Neutralna? A może odważna i pełna pasji? Niebieski i kolory ziemi (beże, ecru, brązy) uspokoją oraz pomogą poczuć spokój i koncentrację. Różnorodne odcienie tych barw będą idealne do domów cechujących się elegancją, urządzonych w stylu Hampton lub klasycznym.

sofa, meble
Sofa w odcieniach zieleni,
fot. Gala Collezione

Zielona sofa będzie kojarzyć się z wiosną i naturą za oknem. Taki wystrój, z kilkoma zielonymi dodatkami, z pewnością pomoże w wyciszeniu i osiągnięciu wewnętrznej równowagi. Meble w kolorze czerwieni to z kolei jasna deklaracja, pomagająca podkreślić odważną osobowość właścicieli. Mocny kolor i design z pewnością wywrze wrażenie na każdej osobie, która nas odwiedzi.

Miękka czy twarda?

Jeśli kupujesz sofę przede wszystkim z myślą o komforcie swoich gości, twardszy mebel będzie zdecydowanie lepszym rozwiązaniem. W trakcie spotkań towarzyskich ich uczestnicy na ogół nie przebywają stale w jednym miejscu. Twardsza sofa ułatwi gościom nie tylko siedzenie w pozycji wyprostowanej, ale także swobodne wstawanie w razie potrzeby. Jeżeli zaś sofa ma być codziennym meblem rodzinnym, wybierz model z miękkim siedziskiem i oparciem (np. Lorien, Nicea, Genova, Axel, Genova, Forli).

sofa, meble
Sofa w odcieniach brązu,
fot. Gala Collezione

Zwróć też uwagę na modele wzbogacone o różnej wielkości poduszki. Wrażenie „zatopienia się” w przytulnym siedzeniu stworzy bardziej nieformalny i swobodny klimat – idealny na maratony filmowe, randkę, przytulanie się z dziećmi lub po prostu miejsce, w którym można odpocząć z dobrą książką. W ofercie Gala Collezione dostępnych jest tak wiele możliwości, że z pewnością znajdziesz idealny model dla siebie.

Sprawdź także:

http://gazetainstalacyjna.pl/2021/06/02/jak-poprawic-jakosc-powietrza-w-domu-wentylacja-mechaniczna/

Źródło:

Gala Collezione

Related posts

Leave a Comment