Taras kompozytowy dla wygody

Taras

Choć drewno posiada wiele bezdyskusyjnych zalet, jednak ma również swoje słabsze strony. Nie służą mu zmienne warunki pogodowe, wilgoć, promieniowanie UV, insekty, pleśń oraz grzyby. Dlatego tak jak wszystko inne, wymaga czasem opieki, czyli odpowiedniej pielęgnacji i konserwacji. Oczywiście mamy do dyspozycji także niezniszczalne gatunki egzotyczne, jednak w zamian za wyższe parametry techniczne płacimy cenę, która przy dużej powierzchni tarasu może niemile zaskoczyć.

Taras kompozytowy
Tras z desek kompozytowych ,
fot. JAF

Na szczęście nie musimy rezygnować z marzeń o odpoczynku na tarasie z trwałych desek, nawet przy mniejszym budżecie. Z pomocą przybywa nowoczesny kompozyt:

-Deski kompozytowe praktycznie nie potrzebują konserwacji. Są odporne na warunki atmosferyczne, ale również tańsze od drewna i nieskomplikowane w samodzielnym montażu. Pamiętajmy jednak, aby wybierać produkty sprawdzone i dobrej jakości. Pod uwagę warto więc wziąć doceniane na wielu zachodnich rynkach deski z kolekcji Gardin Plus, Gardin Natur czy też koekstrudowane Gardin Deco lub topowy francuski Silvadec.. – mów Piotr Lisowski, Project Manager w JAF Polska.

Zobacz także:

http://architektura.info.pl/2021/05/17/jak-funkcjonalnie-zaplanowac-przestrzen-w-kuchni/

Jak drewno? Tak!

Głównym powodem, dla którego wybieramy drewno, jest jego ponadczasowe piękno. Wyczuwalna struktura i rysunek to aspekty, których nie zastąpi nawet najbardziej wymyślne tworzywo. Drewniane słoje desek tarasowych z łatwością przyćmiewają swoim naturalnym urokiem gres, terakotę i zwykłe deski kompozytowe. Wiedzą o tym producenci, którzy oprócz wysokiej wytrzymałości oraz parametrów użytkowych, nieustannie pracują nad wyglądem oferowanych rozwiązań.

Taras kompozytowy
Taras kompozytowy na imprezy rodzinne,
fot. JAF

Owocem tych zmagań o odtworzenie piękna naturalnego drewna jest Gardin Natur, rewolucyjna deska kompozytowa o powierzchni wykonanej w technologii 3D. Ten nowoczesny materiał z powodzeniem naśladuje charakterystyczny rysunek drewna, dodatkowo wyczuwalny w dotyku. Jak mówi Project Manager z JAF Polska, jej innowacyjny sposób wytłaczania pozwala uzyskać twardszą, a zarazem głębszą strukturę:

-Nie bez znaczenia są jej walory antypoślizgowe, które docenimy wychodząc na taras zimą lub po deszczu. Drewno to mnogość barw i odcieni. Ten aspekt również znalazł swoje odzwierciedlenie w deskach z serii Gardin Natur. Do wyboru mamy 4 różne wersje, które trzymają kolor bez dodatkowych impregnatów.

Taras kompozytowy
Taras kompozytowy przy basenie,
fot. JAF

Gardin Natur oparto na wytrzymałej konstrukcji i nowoczesnej technologii. Posiada 70% wyższą odporność powierzchni na uszkodzenia i zarysowania. Deski nie butwieją, nie blakną oraz są trudnopalne. Zachowują dobrą stabilność wymiarów i trwałość kolorów, niezależnie od panujących warunków pogodowych. Na wiosnę wystarczy je umyć wodą z detergentem, a deski wyglądają jak nowe.

Strukturyzowana powierzchnia, stałe parametry i realistyczny wygląd na lata to nie wszystko. Gardin Natur gwarantuje także bardzo niską emisję lotnych związków organicznych.

Niewidoczny montaż, widoczny efekt

Do tarasów z desek kompozytowych przewidziano efektowne systemy niewidocznego montażu. W ten sposób unikniemy nawiertów, wkrętów i jakichkolwiek dodatkowych elementów na powierzchni desek. Nic nie wystaje, nic nie zaczepia, nic nie rdzewieje.

Taras kompozytowy
Taras kompozytowy – frajda dla dzieci,
fot. JAF

-Zestaw nadaje się do samodzielnego użytku i na medal rozwiązuje wszelkie kwestie montażowe. Zapewnia idealne spasowanie elementów oraz solidne mocowanie desek na lata, bez potrzeby skomplikowanych obliczeń i wieloletniego doświadczenia montażowego. – podsumowuje Piotr Lisowski, Project Manager w JAF Polska.

Jeżeli zależy nam na komforcie codziennego użytkowania i wyrazistym rysunku drewna, warto przyjrzeć się nowościom na rynku tarasowym. Kompozyt to wytrzymałość i solidność, któremu nie straszne mróz, ani wilgoć. Gardin Natur dodatkowo zachwyca realizmem powierzchni 3D, a samodzielny montaż nie sprawia trudności. Dzięki temu uzyskamy estetyczny, trwały i funkcjonalny taras na każdą kieszeń.

Sprawdź również:

http://gazetainstalacyjna.pl/2021/05/12/thermaflex-ultra-m-wysoka-wydajnosc-instalacji-przemyslowych/

Źródło:

JAF

Related posts

Leave a Comment