Nowy wymiar architektury

7 czerwca w łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych odbyło się spotkanie z cyklu Tubądzin Design Days 2018, organizowane przez Grupę Tubądzin. Było ono okazją do wymiany doświadczeń i inspiracji między przedstawicielami świata architektury i designu oraz wspólnego wyznaczenia nowych kierunków w kreowaniu wyjątkowych przestrzeni. Jedną z cieszących się największą popularnością atrakcji była możliwość zwiedzenia wirtualnej łazienki, która dzięki technologii VR dała możliwość zapoznania się z aranżacjami stworzonymi przez Ceramikę Tubądzin. Gościem specjalnym wydarzenia była Dorota Kobiela – współreżyser nominowanego do Oscara filmu „Twój Vincent”.

Ceramika Tubądzin nieustannie rozwija portfolio swoich produktów, wprowadzając nowe kolekcje oraz formaty płytek. W Łodzi, uczestnicy spotkania mogli zapoznać się m.in. z nowymi płytkami o wymiarach 33×90 oraz z innowacyjnym rozwiązaniem – Tubądzin Airflow System, które pozwala na montaż ceramicznych okładzin na elewacjach budynków.

Wizyta w interaktywnej łazience, tzw. „Kostce VR” – fizycznym pomieszczeniu, którego elewację pokryły płyty marki MONOLITH, była dla gości jednocześnie ciekawym doświadczeniem sensorycznym oraz okazją do zapoznania się z nowoczesnym narzędziem w rękach projektantów. W skali 1:1 pozwala bowiem odwzorować wizję architekta, przed jej rzeczywistym wprowadzeniem do dowolnego pomieszczenia. – Inwestor może sam poruszać się w przestrzeni, poczuć jej skalę – powiedział Konrad Karmański, architekt współpracujący z Grupą Tubądzin i współtwórca instalacji – trójwymiarowy model odwzorowuje wszystkie detale, barwy i faktury wykorzystanych gresów z kolekcji Tubądzina.

Z wielką pasją o swoim filmie opowiadała Dorota Kobiela. „Twój Vincent”, który składa się 65 tysięcy obrazów inspirowanych twórczością Van Gogha wymagał połączenia świata sztuki oraz swojego rodzaju praktyczności i „architektonicznego” sposobu myślenia.

Tegoroczne spotkania z cyklu Tubądzin Design Days odbywają się pod hasłem „Przestrzeń rzuca wyzwanie”. Poza pasjonującymi wykładami i merytorycznymi prelekcjami, goście byli świadkami performansu artystycznego oraz mieli okazje zobaczyć film ze spektakularnego mappingu elewacji budynku Wydziału Chemii, który odbył się w Poznaniu, przy okazji inauguracji tegorocznych Tubądzin Design Days.

Zaprezentowano także nowości produktowe marki MONOLITH, Korzilius, barwionych w masie gresów Industrio oraz nowe formaty płytek 33×90 cm. Spotkanie zakończyło się wyłonieniem zwycięzcy konkursu, w którym uczestnicy na kalkach zaprezentowali swoje pomysły na projekty elewacji. Nagrodą główną był wyjazd na wrześniowe targi Cersaie, które odbędą się w Bolonii.

Ostatnim punktem na tegorocznej mapie Tubądzin Design Days jest Warszawa, gdzie event zagości 12 czerwca.
Więcej informacji na stronie: www.tubadzin.pl/tdd

Related posts

Leave a Comment