Mieszkanie w skali mikro: jakie meble wybrać?

Aranżacja mikro mieszkań

Nasze wymagania wobec domu wciąż rosną. Musi być on biurem, siłownią, szkołą, spa… W czasach pandemii rodziny na całym świecie spędzają w swoich domach rekordowe ilości godzin. Dodajmy do tego rosnącą urbanizację oraz tendencję do coraz mniejszych mieszkań w dużych miastach i zdamy sobie sprawę, jak ważne w tym roku staną się rozwiązania oszczędzające przestrzeń. BoConcept odpowiada kolekcją starannie dobranych mebli, inspirowaną małymi wnętrzami. Znajdziemy w niej odświeżone bestsellery w swoich nowych, kompaktowych formach.

Dzięki nowej kolekcji chcemy udowodnić, że nawet niewielka przestrzeń może być w pełni funkcjonalna i komfortowa. Nasze klasyczne propozycje przekształciliśmy tak, aby jak najlepiej sprawdziły się w kompaktowych wnętrzach, zyskały więc nowe wymiary i funkcje, ale ich design, który cenią nasi odbiorcy pozostał niezmieniony – wyjaśnia Kamil Maślanka, współwłaściciel i członek zarządu BoConcept Warszawa.

Jedna sofa, wiele funkcji

Wraz z sukcesem mebli rozkładanych, marka wprowadza do swojej oferty sofę Taylor, autorstwa projektanta fotela Imola – Henrika Pedersena. Nowa sofa oferuje ciepły i przyjazny wygląd z dużymi poduszkami i podłokietnikami wykończonymi miękkimi zaokrągleniami. Pozycję poduch oparcia można dostosowywać do aktualnej potrzeby, dzięki czemu sofa zapewni idealny komfort zarówno przy czytaniu ulubionej książki, jak i śniadaniu w łóżku.

Aranżacja wnętrz mikro apartamentów
Mikro apartament w odcieniach brązu i beżu
Autor: BoConcept

Sofę rozkłada się w prosty sposób pociągając za ukryty między poduszkami pasek. Dla ułatwienia transportu, np. na wąskiej klatce schodowej, można odłączyć jej oparcie, podłokietniki i przedni panel. Wszystkie mogą być z łatwością przymocowane poprzez wsunięcie w wytrzymałe zawiasy. Pościel można przechowywać w dodatkowym, pasującym do sofy pufie z ukrytym schowkiem.

Powrót do Edenu

Puf Eden to wszechstronny i ponadczasowy mebel, który stanie się niezbędnym elementem każdego domu. Jego minimalistyczna forma wpasuje się niemal w każde wnętrze, a dostępna jest w dwóch rozmiarach. Puf może być tapicerowany jedną z ponad 120 różnych tkanin i skór, co daje mnóstwo możliwości kolorystycznego akcentu. Użyj go jako stolika kawowego, dodatkowego miejsca do siedzenia czy podnóżka…

Aranżacja wnętrz mikro apartamentów
Minimalistyczny Puf Eden w kolorze brązu
Autor: BoConcept

Szezlong w stylu minimal

Sofa Indivi projektu Andersa Nørgaarda obchodziła w zeszłym roku swoje 20 urodziny. To już dwie dekady, lecz jej ponadczasowy design nieustannie sprawia, że jest jedną z najlepiej sprzedających się sof w ofercie marki. Sekret sukcesu Indivi tkwi zarówno w minimalistycznej formie, trwałości i komforcie, jak i we wciąż rosnących możliwościach konfiguracji.

Aranżacja wnętrz mikro apartamentów
Sofa Indivi w kolorze brązu
Autor: BoConcept

Teraz BoConcept wprowadza kolejny element konfiguracyjny – okrągły moduł wypoczynkowy. Przyjazna forma nowego szezlongu daje więcej możliwości relaksu i interakcji z otoczeniem, nie zajmując jednocześnie dużo miejsca – to cechy pożądane w kompaktowych wnętrzach. I oczywiście tak jak wszystkie pozostałe moduły sofy Indivi, może być wykończony każdą tapicerką w kolekcji tkanin i skór BoConcept.

Sprawdź również: http://gazetainstalacyjna.pl/2020/11/18/informacja-polskiej-fundacji-gazow-technicznych-w-sprawie-dostepnosci-tlenu-medycznego-w-polsce/

Ale najpierw, kawa!

Philadelphia projektu Henrika Pedersena została wprowadzona na rynek w 2019 roku i jest minimalistycznym, lecz o wyrazistej ekspresji stolikiem kawowym. Jego design to przyjemna dla oka otwarta konstrukcja z różnymi opcjami blatów. Oryginalne wymiary Philadelphia sprawiały, że stolik idealnie sprawdzał się w dużych salonach.

Aranżacja wnętrz mikro apartamentów
Jadalnia w odcieniach beżu oraz szarości
Autor: BoConcept

Teraz BoConcept wprowadza do oferty jego mniejszą wersję dla niedużych wnętrz. Nowy model może być zamówiony w ciemnej lub jasnej kolorystyce. Obie z nich posiadają ceramiczne i lakierowane blaty z nogami w kolorze stali szczotkowanej.

Stół szyty na miarę

Stół do jadalni Augusta, autorstwa Henrika Pedersena, swoją premierę miał w kolekcji AW19/20. To początek kierunku projektowania charakterystycznego dla smukłych szkieletowych nóg, odkrytych elementów konstrukcyjnych oraz organicznych linii.

Aranżacja wnętrz mikro apartamentów
Stół do jadalni w kolorze ciemnego brązu
Autor: BoConcept

Jego oryginalna wersja posiadała 230cm długości, co było idealnym rozmiarem dla dużych i otwartych jadalni. Teraz BoConcept wprowadza nowy model o długości 160cm. Mniejsza wersja stołu również posiada ukryty rozkładany blat, który zapewni dodatkowe 76cm długości. Blat stołu Augusta dostępny jest w ciemnym dębie i ciemnym marmurze.

Źródło:

BoConcept

Related posts

Leave a Comment