Szybka metamorfoza łazienki w pięciu krokach – zrób to sam!

remont lazienki

Przymusowy pobyt w domu oraz ograniczenie działalności usługowej niektórych branż zmusiło nas do zdobywania nowych sprawności. Niemal z dnia na dzień staliśmy się szefami kuchni na pełen etat, domowymi fryzjerami czy krawcowymi, szyjącymi maseczki. Wielu z nas całkiem nieźle poradziło sobie z tymi wyzwaniami. Skoro tak, może warto odkryć w sobie również talent do majsterkowania i wykorzystać wolny czas na przeprowadzenie metamorfozy domowej łazienki? Podpowiadamy, jak zrobić to szybko i efektownie w pięciu krokach.

aranzacja lazienki

Statystyki pokazują, że remont łazienki przeprowadzamy średnio raz na dziesięć-dwanaście lat. Wielu z nas uważa, że jest on uciążliwy, kosztowny i wymaga specjalistycznych umiejętności. Tymczasem, dzięki naszym trikom wystarczy weekend, by domowa łazienka zyskała zupełnie nowe oblicze. Nowoczesne, funkcjonalne wyposażenie sprawi, że wnętrze stanie się także wygodniejsze w użytkowaniu i bardziej higieniczne.

Umywalka plus

Jeśli chcecie poprawić nie tylko wygląd, ale również funkcjonalność domowej łazienki, warto zastąpić tradycyjną umywalkę z postumentem nowoczesną umywalką meblową wraz z szafką. W serii Modo marki Koło znajdziecie gotowe zestawy w czterech rozmiarach – od 50 aż do 100 cm szerokości. Pozwala to optymalnie dopasować rozmiar do wnętrza. Duże, głębokie szuflady szafek, zaopatrzone w mechanizm cichego domykania, umożliwiają wygodne przechowywanie przedmiotów niezbędnych podczas codziennej toalety. Uniwersalny biały kolor oraz nowoczesny, elegancki design idealnie wpisują się w aktualne trendy. Szafki dostępne są w wersji wiszącej i stojącej, standardowo z uchwytami w kolorze chrom. Jeśli chcecie podkreślić indywidualny charakter wnętrza i nadać mu więcej przytulności, możecie wybrać wypełnienie uchwytu w kolorze wenge lub jasny dąb.

Nowoczesny sedes

Odświeżając domową łazienkę nie możemy zapomnieć o sedesie. Także ten element wyposażenia idzie z duchem czasu i nie chodzi tu tylko o design. Wprowadzane ulepszenia mają na celu uproszczenie montażu, łatwiejsze utrzymanie w czystości, a także poprawę higieny. Miski ustępowe Modo Koło są przystosowane do łatwej instalacji od góry, dzięki zastosowaniu zestawu montażowego Easy Fastening Fix 2. Pasują do stelaży marki Geberit, oferowane są też w komplecie ze stelażem podtynkowym. Dzięki takim przemyślanym rozwiązaniom bez problemu możecie samodzielnie wymienić sedes – zobaczcie jak to zrobić: https://youtu.be/vuk-8ezJVzY

W kolekcji Modo znajdziecie aż 4 modele misek wiszących, w tym także krótką miskę WC Modo Pure o długości zaledwie 49 cm – do małych łazienek, a także zestaw Modo Pure Oval o klasycznym, owalnym kształcie, pasującym do każdego wnętrza.

Higiena na co dzień

Modernizując łazienkę warto sięgnąć po nowoczesne rozwiązania poprawiające higienę. Miski ustępowe z serii Modo produkowane są w technologii bezkołnierzowej Rimfree®. Zastosowanie specjalnie zaprojektowanej dyszy sprawia, że woda jest precyzyjnie rozprowadzana po całym wnętrzu ceramiki. Jej strumień delikatnie spływa po rantach, zapewniając idealne spłukiwanie – zarówno w wersji 6/3l, jak i 4/2l. Zwarta forma oraz pełna dostępność wnętrza ceramiki znacząco ułatwiają utrzymanie misek WC w czystości.
Ponadto toalety oraz umywalki z serii Modo opcjonalnie oferowane są z powłoką Reflex Koło, która skutecznie chroni powierzchnię przed nadmiernym osadzaniem się kamienia i zanieczyszczeń, a tym samym pozwala zachować odpowiedni poziom higieny na co dzień. Warto też sięgnąć po antybakteryjne deski sedesowe, które również znajdziemy w kolekcji Modo, w wersji z zawiasami standardowymi, wolnoopadającymi lub wypinanymi.

Płytki – renowacja

Wymiana płytek oraz montaż instalacji hydraulicznej to czynności, które najchętniej powierzamy fachowcom. Spektakularny efekt możemy też uzyskać samodzielnie, oszczędzając pieniądze i czas – wystarczy przemalować kafelki na nowy kolor.
W tym celu powinniśmy zaopatrzyć się w specjalną farbę renowacyjną do płytek ceramicznych i gresu. Ubytki kafli przed malowaniem powinniśmy wypełnić akrylem, fugą lub masą wodoodporną. Pamiętajmy też o usunięciu starego silikonu z płytek i dokładnym umyciu, odtłuszczeniu oraz odkamienieniu powierzchni. Zanim przystąpimy do malowania, powinniśmy dokładnie zapoznać się z instrukcją i zgodnie z nią postępować. Płytki zawsze maluje się dwa razy, najlepiej więc będzie rozłożyć tę pracę na dwa dni.

Troska o detale

Projektanci często podkreślają, że detal „czyni” wnętrze. Aby metamorfoza domowej łazienki zakończyła się sukcesem, wyboru dodatków nie pozostawiajmy przypadkowi. Ważnym elementem wystroju każdego wnętrza jest oświetlenie. Nie namawiamy do ingerencji w instalację elektryczną na własną rękę. Czasem jednak wystarczy wymiana żarówek i lamp, by poprawić funkcjonalność i podkreślić charakter aranżacji. Dobrym pomysłem może być zakup podświetlanego lustra albo montaż dodatkowego, powiększającego lusterka na ruchomym ramieniu. To rozwiązanie docenią nie tylko Panie, ale też Panowie podczas porannego golenia.

Aby być pewnym, że wystrój łazienki będzie spójny stylistycznie, warto korzystać z konceptów opracowywanych przez poszczególne marki. Dopracowana zarówno pod kątem estetyki, jak i funkcjonalności seria Koło Modo obejmuje ceramikę, meble oraz cztery modele prostokątnych wanien, co pozwala każdemu samodzielnie skompletować harmonijne wyposażenie łazienki. Tajemnica serii Modo tkwi w uniwersalnym designie, na który składa się prosta i jednolita bryła misek, eleganckie projekty mebli oraz klasyczna linia umywalek. Weekendowa metamorfoza łazienki z marką KOŁO okazuje się dziecinnie prosta!

Źrodło; materiały prasowe firmy KOŁO

Related posts

Leave a Comment