Estetyka w duecie z funkcjonalnością, czyli wnętrza mieszkalne dla koneserów designu

Domowa przestrzeń to najbardziej prywatne miejsce dla każdego człowieka, a jej zaprojektowanie to nie lada wyzwanie dla architektów. W tym przypadku nie ma uniwersalnych rozwiązań. Każdy z nas ma swoje indywidualne przyzwyczajenia, które należy uwzględnić w projekcie, aby uzyskać pożądany efekt. Doskonale wiedzą o tym eksperci ze Studio Forma 96, którzy wsłuchują się w potrzeby przyszłych użytkowników i na podstawie pozyskanej wiedzy oferują rozwiązania idealne.

Kuchnia – serce domu

Elegancka, szlachetna, a zarazem funkcjonalna – taka powinna być kuchnia naszych czasów. W dobrze zaprojektowanej przestrzeni, gotowanie staje się sztuką, a nie codziennym obowiązkiem. Doskonałością w każdym calu charakteryzują się kuchenne rozwiązania od SieMatic, którą można porównać do luksusowego samochodu lub eleganckiego płaszcza haute couture. Ta niemiecka marka od niemal wieku wyznacza światowe standardy w zakresie jakości wnętrza i rozwija systemy szafek kuchennych, które są bardziej spersonalizowane i funkcjonalne, niż kiedykolwiek wcześniej. Znakiem rozpoznawczym SieMatic są precyzyjnie przemyślane systemy zagospodarowania wnętrz szafek i szuflady zaprojektowane z dbałością o każdy detal oraz wiele udogodnień na przykład w postaci organizerów. Ciągłość języka projektowego i użytych materiałów we wszystkich szafkach, okuciach i akcesoriach tworzy tu fascynującą harmonię.

Luksus w nieoczywistym wydaniu – łazienka

Odważne wyznaczanie trendów w aranżacji łazienek to domena marki Antonio Lupi. Projektanci mają świadomość, że w tego typu wnętrzach ważna jest zarówno funkcjonalność jak i wystrój, który sprzyja relaksacji. Przestrzenne, designerskie, bogato wyposażone salony kąpielowe, takie projekty rekomenduje marka. Współczesne łazienki stanowią oazę, w której można się wyciszyć i odpocząć, jest czymś więcej niż tylko przestrzenią, w której dbamy o higienę. Przykładem realizacji wychodzących poza schemat jest umywalka Controverso, która może być dowolnie personalizowana przez jej właściciela lub umywalka Calice, która niejako wynurza się ze ściany. To innowacyjne, a jednocześnie awangardowe spojrzenie sprawia, że przedmioty codziennego użytku stają się prawdziwymi dziełami sztuki użytkowej.

Garderoba na miarę potrzeb jej użytkownika

Idealnie zaprojektowana garderoba to taka, w której każda, nawet najdrobniejsza rzecz związana z ubiorem jej właściciela będzie traktowana z sentymentem znajdzie tu szczególne miejsce. W specjalnie zaprojektowanym pomieszczeniu, oprócz stref z ubraniami i obuwiem, powinny znaleźć się także eleganckie szufladki na bransoletki, korale, naszyjniki, kolie i kolczyki. Męska garderoba koniecznie powinna być wyposażona w szufladę z przegródkami na krawaty i paski oraz w odrębne miejsce na kolekcję zegarków i spinek do krawatów. Rozwiązania, spełniające oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów oferują marki Poliform i Rimadesio, które znajdują się w portfolio Studio Forma 96.

Nie tylko wnętrze

Długie, wiosenne i letnie dni to czas, kiedy z przyjemnością spędzamy w zaciszu domowego ogrodu lub tarasu delektując się wysoką temperaturą i otaczającą nas zielenią. O odpowiedni wygląd i funkcjonalność otoczenia dba DEDON. Wśród wielu kolekcji outdoorowych oferowanych nadzwyczajną popularnością cieszą się meble MBRACE, wykonane z drewna tekowego. Za szyk i elegancję doceniana jest również kolekcja TIBBO oraz oświetlenie LOON, które otrzymało nagrodę Iconic Awards 2018 w dziedzinie „Innovative Interior”.

Related posts

Leave a Comment