Jak wybrać dekoracyjny grzejnik do wnętrza?

grzejnik w kuchni

Obecnie rola grzejników w naszych wnętrzach przekracza tradycyjne funkcje grzewcze. Choć aspekty techniczne nadal są kluczowe, coraz większą uwagę przykładamy do ich walorów estetycznych. Grzejnik stał się istotnym elementem aranżacji wnętrz, a nawet kluczowym elementem dekoracyjnym. Jak więc wybrać odpowiedni model? Oto wskazówki od architekta z pracowni Tissu, Magdaleny Kostrzewa-Świątek i Agnieszki Zaremba.

W ostatnich latach znaczenie grzejników w naszych wnętrzach znacząco ewoluowało. W miarę jak przywiązujemy coraz większą wagę do aranżacji naszych domów i mieszkań, zaczęliśmy doceniać także ich walory estetyczne. To między innymi dzięki bogatej ofercie firm takich jak Vasco, które dostarczają na rynek grzejniki dekoracyjne o różnorodnych stylach, dostępne w bogatej palecie kolorów i kształtów. W przeciwieństwie do starszych, nieestetycznych rozwiązań, nowoczesne grzejniki dekoracyjne można eksponować i wkomponować w aranżację wnętrza, zamiast próbować je ukrywać.

– Temat estetyki grzejników we wnętrzach staje się coraz bardziej istotny także dla inwestorów. Z roku na rok coraz większą uwagę przywiązujemy bowiem do wszystkich elementów aranżacji wnętrz. Również tych, które wcześniej postrzegaliśmy jedynie jako niezbędne wyposażenie techniczne. Takie podejście do projektowania wnętrz niejako wymusza na nas dobór modeli, które przyciągną uwagę. Przystępując do pracy projektowej staramy się więc dobierać grzejniki tak, by dopełniały one aranżację i podkreślały charakter wnętrza. Wybieramy modele wyróżniające się formą i/lub kolorem, jednak zawsze dopasowane do przyjętej stylistyki. Podobnie jak dzieła sztuki, stają się one istotnym elementem dekoracyjnym i mają znaczący wpływ na odbiór całej aranżacji – mówią Magdalena Kostrzewa-Świątek i Agnieszka Zaremba z pracowni Tissu.

Grzejniki Beams i Bryce

Trendem, który obecnie zyskuje na popularności, jest wybór nietypowych grzejników, które wyróżniają się nie tylko funkcjonalnością, ale także oryginalną formą, paletą kolorów oraz strukturą, stając się istotnym elementem dekoracyjnym wnętrza. Doskonałym przykładem takich grzejników są płaskie, pionowe modele Beams oraz Bryce, które cechuje faktura głębokich, nieregularnych rowków. Dostępne są one również w wersji Mono, charakteryzującej się jednolitym profilem o szerokości 150 mm, co otwiera jeszcze więcej możliwości w zakresie aranżacji przestrzeni.

Należy podkreślić, że grzejniki Beams i Bryce wyróżniają się wyrazistą linią, nieposiadając widocznych kolektorów ani elementów mocujących, co sprawia, że idealnie harmonizują z minimalistycznymi aranżacjami, gdzie zasada “mniej znaczy więcej” jest kluczowa. Ponadto, niewidoczne jest podłączenie do systemu grzewczego, co przyczynia się do utrzymania estetyki wnętrza.

wybór grzejnika

Wybierając grzejniki Beams, Bryce lub wersję Mono, można tworzyć wnętrza o wyjątkowym charakterze, które nie tylko zapewniają komfort cieplny, ale także nadają pomieszczeniom niepowtarzalny design dzięki nietypowym kształtom, kolorom i fakturom tych nowoczesnych grzejników.

– Jak już zwracałyśmy uwagę, stylistyka grzejników i ich wykończenie są bardzo ważne w perspektywie całego wnętrza. Starajmy się eksponować grzejniki na równie ciekawie zaprojektowanym tle, w różnych miejscach – niekoniecznie pod oknem. Ich forma powinna przyciągać uwagę, a kolorystyka być różnorodna, aby precyzyjnie można było ją skomponować z resztą pomieszczenia – dodają architektki.

Model Carre Plus od Vasco

Długotrwałą popularnością cieszą się grzejniki dekoracyjne, które doskonale łączą prostą formę z różnorodnością kolorów, takie jak model Carre Plus od Vasco. Ich wyjątkowy design doskonale wpisuje się w różnorodne wnętrza, od nowoczesnych i minimalistycznych po te o mocno stylizowanym charakterze. Ten model został wykonany z wykorzystaniem stalowych rurek, które tworzą regularną, prostokątną płaszczyznę. Klienci mają możliwość wyboru spośród wielu wariantów kolorystycznych, włączając w to klasyczną biel, elegancki grafit, intensywną czerwień czy odświeżającą butelkową zieleń. Uniwersalny design oraz szeroki wybór kolorów sprawiają, że Carre Plus Vasco doskonale pasuje do każdego wnętrza, dodając mu elegancji i funkcjonalności.

grzejnik pionowy

Współczesne trendy wnętrzarskie jednoznacznie wskazują, że kochamy wnętrza, które wyróżniają się wyrazistym charakterem. Dominujący minimalizm oraz powszechna biel coraz częściej ustępują miejsca wyszukanym stylom i kolorom. Z tego powodu coraz większą popularnością cieszą się style retro, vintage i modern classic. Również industrialny styl oraz inspiracje naturą są w cenie. Wraz z tymi trendami do naszych wnętrz śmiało wkraczają żywe kolory i efektowne wykończenia powierzchni, takie jak strukturalne lub metaliczne.

Zobacz także: Sypialnia w wiejskim domu Edyty i Cezarego Pazurów >>

– Wybór kształtu, koloru czy faktury grzejnika powinniśmy zawsze rozpatrywać pod kątem projektowym. I tak, np. w stylu klasycznym, eleganckim możemy znaleźć stylistykę zarówno nowoczesną z prostą bryłą, jak i retro w wykończeniu złamanej bieli, ecru, czy szarości. Chętnie stosowane są tu także struktury metaliczne w odcieniu złota, czy miedzi, nadające charakteru całemu wnętrzu. Decydując się na rozwiązania industrialne można zastosować ciemne kolory – od grafitów, po czernie z dodatkową strukturą. Obecnie najpopularniejsze są motywy oparte na kolorach ziemi, w tym beżach i brązach – wyjaśniają projektantki Tissu.

Grzejnik Ritmo od marki Vasco

Wnętrza pełne charakteru to idealne miejsce dla grzejnika Ritmo od marki Vasco. Ten grzejnik o stylistyce retro doskonale sprawdzi się zarówno w klasycznych, jak i nowoczesnych aranżacjach. Jego estetyczny design o łagodnych, delikatnie zaokrąglonych kształtach tworzy harmonię, a perfekcyjne wykończenie bez widocznych szwów i łączeń czyni go prawdziwą ozdobą każdego pomieszczenia. Co więcej, Ritmo dostępny jest zarówno w wersji poziomej, jak i pionowej, oraz w różnych konfiguracjach z 2, 3 lub 4 kolumnami.

grzejnik w pokoju dziecięcym

Jednak to, co wyróżnia ten grzejnik, to jego niesamowite możliwości aranżacyjne, dzięki bogatej palecie dostępnych kolorów. Mamy do wyboru aż 29 rodzajów wykończeń – od klasycznej bieli w różnych odcieniach, przez modne szarości i metaliczne struktury, aż po odważne barwy, takie jak odcienie zieleni i błękitu, kolory ziemi, a nawet żółć i czerwień. Wybór koloru zależy od pożądanego efektu i przyjętej stylistyki wnętrza. Grzejnik Ritmo dostępny jest również w wersji lakierowanej bezbarwnie, doskonale wpisując się w industrialne aranżacje.

Źródło:
Pracownia Tissu

Related posts

Leave a Comment