Polski klimat sprawia, że potrzebujemy wielu ubrań, aby dostosować się do zmian pogody. Do tego dodajmy stroje wieczorowe, wyposażenie sportowe i akcesoria. Jak sprawić, by garderoba była dobrze zorganizowana przez cały rok? Jak zaplanować system przechowywania, by był komfortowy i ergonomiczny?
Miesiąc: marzec 2021
Budynek mieszkalno-usługowy Piątkowska 133 Poznań
Zaprojektowany budynek pełni funkcję usługowo-mieszkalną.
Kamień czy drewno? A może prefabrykaty betonowe?
Ogrodzenie czy nawierzchnia wykonana z kamienia lub drewna potrafi często kosztować krocie. Ten sam efekt wizualny można jednak uzyskać przy skromniejszym budżecie, używając wykonanych z betonu komponentów, które znakomicie imitują naturalne materiały.
Kwiatowa metamorfoza łazienki według pomysłu Annie Sloan
Wiosna to doskonały czas na zmiany. Dawkę pozytywnej energii, jaką funduje nam słoneczna aura warto wykorzystać na odświeżenie łazienki. Pogodne kolory i kwiatowe dekoracje sprawią, że wnętrze będzie prezentować się wyjątkowo.
Apartament wypełniony sztuką
Apartament w zabytkowej kamienicy w centrum Warszawy został odnowiony z dbałością
o najmniejsze detale. Mimo że w czasie remontu mieszkania kamienica nie znajdowała się jeszcze w rejestrze zabytków, właścicielom i architektce zależało na uratowaniu
i zachowaniu oryginalnych elementów i zdobień. Żmudne prace przeciągały się i trwały miesiącami, ale warto było czekać – choć nie brakuje tu współczesnych elementów, czuć ducha dawnych czasów.
Nigdy nie wstydzę się za produkty Geberit. Wywiad z Adamem Pillichem, Dyrektorem ds. produktów
Polski oddział Geberit obchodzi właśnie 25-lecie swojej działalności. To doskonały pretekst do rozmowy z Adamem Pillichem, osobą, związaną z firmą niemalże od początku jej istnienia
w Polsce. Dyrektor ds. produktów opowiedział nam m.in. o tym, jak wyglądały początki szwajcarskiego koncernu na polskim rynku, jakie relacje panują między pracownikami oraz za co najbardziej ceni swoje miejsce pracy.
Mid-century modern w Gdańsku
Mieszkanie przy Parku Oliwskim w Gdańsku zaprojektowane przez pracownię Raca Architekci ma 66 m2, ale wyważone proporcje i ciekawe rozwiązania aranżacyjne sprawiają, że wydaje się być dużo większe. Na pierwszy rzut oka widać tu inspirację designem lat 50-tych i stylem mid-century, który zadomowił się w kuchni i w jadalni. Oryginalne, geometryczne kształty mebli korespondują z otwartą, nadającą oddechu przestrzenią, szlachetnymi materiałami i wyrafinowaną prostotą.
Krakowiacy i Górale w nowej odsłonie. Drugie życie zabytkowej kamienicy
Mokotowska to jedna z najbardziej reprezentacyjnych ulic stolicy, która skupia projektantów, marki modowe oraz luksusowe lokale usługowe oraz zapewnia łatwy dostęp do centrum miasta. Właśnie tu, w jednej z najbardziej charakterystycznych warszawskich kamienic, powstaje inwestycja, która przywróci budynkowi dawny blask.
Jak stworzyć fantazyjne wzory na posadzkach? – porady ekspertów Flowcrete
Warszawa, 16 marca 2021 r. – Bezspoinowe posadzki żywiczne to rozwiązanie, które ze względu na swoje właściwości i parametry techniczne sprawdza się w różnorodnych warunkach użytkowania. W przypadku obiektów komercyjnych, w tym budynków użyteczności publicznej, równie ważna jak trwałość, wytrzymałość na intensywny ruch pieszy oraz częste, intensywne czyszczenie, jest atrakcyjna estetyka. Dzięki nowoczesnym technologiom architekci i projektanci mogą realizować najbardziej kreatywne pomysły na posadzki, m.in. tworzyć fantazyjne grafiki.
Eksperci marki Flowcrete, wiodącego producenta posadzek żywicznych, przedstawiają przykłady inspirujących realizacji posadzkowych z wykorzystaniem wzorów i podpowiadają, jak uzyskać podobne efekty.
Czerwone jak cegła… Nowoczesne mieszkanie w dawnej fabryce
Minimalistyczne, nowoczesne i przemyślane. Tak można opisać mieszkanie, które powstało w dawnej fabryce tytoniu. Pobrzmiewają tu echa dawnego industrialnego klimatu, ale nie wysuwają się na pierwszy plan. Przestrzeń jest przyjemna dla oka, dobrze rozplanowana i energetyczna. Mieszkanie powstało w Łodzi, w dawnej fabryce tytoniu. Zabytkowy budynek pamięta XIX wiek, Dawniej produkowano tam chusty, później – papierosy. Obecnie kompleks zyskał nowe życie dzięki deweloperowi, który przywrócił mu dawny blask. Właściciele mieszkania powierzyli projekt pracowni 3XEL, która maksymalnie wykorzystała niewielką, 40-metrową przestrzeń.