Nowoczesna inwestycja położona jest w otulinie Rezerwatu Jeziorka Czerniakowskiego. Te okolice są jednym z nielicznych miejsc w Warszawie, gdzie do dziś udało się utrzymać oryginalny charakter nawiązujący do miasta-ogrodu.
W myśl tej idei wykorzystano naturalne materiały – piaskowiec, kamień, drewno, a na terenie budynków zaaranżowano przestrzeń dla mieszkańców – pełną zieleni i ścieżek spacerowych. Cały kompleks składa się z trzech apartamentowców – Villa Solar, Villa Ventus i Villa Aqua, ulokowanych w prywatnym parku nad jeziorem.
Położenie w zielonej części Dolnego Mokotowa sprawia, że wszelkie atrakcje są na wyciągnięcie ręki – w pobliżu znajdują się szkoły oraz klub sportowy, a dojazd do centrum Warszawy zajmuje ok. 10 minut. Największą atrakcją inwestycji jest specjalnie zaprojektowany park, zajmujący ponad połowę terenu. Przestronne dziedzińce tworzą enklawę pozwalającą mieszkańcom na odpoczynek z widokiem na jezioro.
Komfort przyszłym lokatorom zapewnia również struktura budynków – na piętrze znajduje się tylko od dwóch do czterech lokali. Mieszkania wyposażone w panoramiczne okna i drewniane tarasy mają też przemyślane układy pomieszczeń. Części wspólne to przestronne hole i nowocześnie zaprojektowane klatki schodowe, a także cichobieżne windy.
Balkony wykończono drewnem egzotycznym bangkiray z użyciem żwirowej płyty terazzo – komponują się one z drewnianymi oknami w tym samym kolorze.
Elewację wykonano z kilku, umiejętnie połączonych ze sobą materiałów – jednym z domujących jest grafitowa blacha tytan-cynk Rheinzink prePATINA schiefergrau ułożona w technologii nieregularnego rąbka kątowego.
Systemy rąbków tytan-cynk RHEINZINK łączą poszczególne pasy blachy w kierunku podłużnym. Kątowy rąbek stojący to typowa metoda stosowana na elewacjach. Wyróżnia go mocniejsze od rąbka podwójnego zaakcentowanie dzięki szerokości ok. 12 mm. Stosowanie maszyn profilujących ułatwia pracę wykonawcom i umożliwia uzyskanie równych linii przy zamykaniu rąbka. Różne długości i szerokości pasów pozwalają realizować nawet bardzo finezyjne formy.
Zalety wykorzystania rąbka kątowego:
- ciekawy efekt cienia dzięki wyraźnemu podziałowi powierzchni,
- możliwość układania pionowo lub poziomo, a także ze stykami krzyżowymi lub lustrzanie,
- szczelne połączenia podłużne dzięki szerokości rąbka – ok. 12 mm,
- stosowanie pasów wstępnie profilowanych ułatwiających pracę,
- możliwość wykonania powierzchni stożkowych oraz zaokrąglonych wklęsłych i wypukłych.
Blacha tytan-cynk Rheinzink prePATINA to materiał naturalny, nieobciążający środowiska. Jest to patyna uzyskiwana na powierzchni blachy tytan-cynk w procesie przyśpieszonym, gdzie oprócz wielu czynników brane są pod uwagę naturalne czynniki zabarwienia patyny. Ponieważ nie jest to powłoka, wszystkie pozytywne właściwości naturalnej warstwy patyny pozostają nienaruszone.
Przy zastosowaniu Rheinzink prePATINA w regionach o klimacie morskim na naturalnej powierzchni materiału może pojawić się biały osad spowodowany zawartością soli w powietrzu. Te cząsteczki mieszają się z naturalną patyną i ze względu na kontrast kolorów, są bardziej widoczne na ciemniejszej grafitowej powierzchni materiału. Zjawisko to nie wpływa w żaden sposób na trwałość lub żywotność blachy zastosowanej na elewacji, dachu lub innych elementach budowlanych. Naturalna patyna będzie jaśniejsza w obszarach, w których powietrze zawiera więcej chlorków. W środowiskach, w których wyższy jest poziom siarki (np. z zanieczyszczeń przemysłowych), powierzchnia patyny może mieć nieco ciemniejszy niż zwykle odcień.
Zalety materiału:
- współgrająca z otoczeniem patyna o szaroniebieskim lub grafitowym odcieniu
- nie jest to powłoka, lecz naturalna, trwała powierzchnia, która nie wymaga malowania
- cynk to materiał w 100% przetwarzalny,
- odporny na zarysowania dzięki samoodbudowującej się patynie
- plastyczna i niewrażliwa na mróz powierzchnia
- sprawdzona technologia obróbki – w tym lutowanie
- duży wybór systemów rynnowych i akcesoriów
- spełnia kryteria zrównoważonego budownictwa
- może być stosowany na dachu, elewacji, jako system rynnowy oraz do obróbek blacharskich.
Inwestor: MARVIPOL, Warszawa
Projekt: BRITT-PLAN, Warszawa
Wykonawca prac blacharskich: PPUH GREM, Lublin
Świetnie wygląda ta elewacja. Nowocześnie i z klasą. Bardzo lubię taki styl. Dlatego też bardzo podobają mi się realizacje firmy Barwa System. Robią elewacje z różnych płyt okładzinowych, np. z blachy perforowanej, czy siatki, które nadają każdemu budynkowi nowoczesny charakter. Robili oni m.in Centrum Kongresowe w Katowicach – jak dla mnie wygląda ono rewelacyjnie.