Sen hrabiego Chesterfielda czyli współczesne sofy pikowane

Aranżacje wnętrz

Pikowane meble i detale przeniknęły do naszych domów, przynosząc za sobą wyjątkowo przyjemne i przytulne doznania. Trend ten we wnętrzach daje się zauważyć we wszystkim – od sof, przez poduszki aż po oprawy oświetleniowe. Bufiasty, przeskalowany wygląd ma moc dodawania nowej tekstury każdemu pomieszczeniu. W przypadku salonowych sof w wersji skórzanej pikowanie staje się mocnym akcentem, przypominającym modne kurtki motocyklowe, wnętrza amerykańskich barów czy eleganckie hotele z sofami w stylu Chesterfield.

Aranżacja wnętrz, meble
Pikowana sofa w odcieniach zieleni,
Fot. SweetSit

W subtelnych, kobiecych wnętrzach, np. w stylu retro, boho, czy glamour doskonale odnajdują się natomiast sofy otapicerowane bardziej delikatnymi tkaninami, jak welur czy szenil. Meble polskiej marki Sweet Sit z pikowanym siedziskiem, oparciem lub będące połączeniem obu kombinacji, pomimo swoich kompaktowych rozmiarów tworzą w przestrzeni poczucie wyjątkowego luksusu. Trend ten został szybko zauważony przez architektów i projektantów wnętrz, którym pikowane powierzchnie spodobały się szczególnie ze względu na geometryczną i współczesną estetykę, a także funkcjonalność i wygodę.

Aranżacja wnętrz, meble
Pikowana sofa w odcieniach niebieskiego,
Fot. SweetSit

Zobacz także:

http://architektura.info.pl/2021/07/27/piekne-wyjscie-na-taras/\

Nowoczesne i uniwersalne wzornictwo mebli spod znaku Sweet Sit zdążyło zaskarbić sobie wielu zwolenników. Ponadczasowy design, funkcjonalność pozwalająca wykorzystywać sofy i narożniki zarówno do dziennego, jak i nocnego wypoczynku oraz kompaktowe wymiary sprawiły, że po tę markę zaczęli sięgać także polscy architekci wnętrz.

Aranżacja wnętrz, meble
Pikowana sofa w odcieniach beżu,
Fot. SweetSit

Obecnie popularne pikowane sofy Olaf, Gaja, Nova, Nappa, Snap i Fiord projektanci z powodzeniem łączą z różnymi stylami architektury wnętrz i wprowadzają do rozmaitych pomieszczeń – od luksusowych apartamentów po najzwyklejsze mieszkania. Co stoi za tym sukcesem? O tym można przekonać się oglądając kolekcje sof i foteli marki Sweet Sit, których jakość gwarantuje Fabryka Mebli Gala Collezione.

Sprawdź również:

http://gazetainstalacyjna.pl/2021/07/26/bostik-fp-340-pipe-wrap-elastyczna-opaska-przeciwpozarowa-na-bazie-grafitu/

Źródło:

SweetSit

Related posts

Leave a Comment