Eklektyzm, kolor i local touch: Holiday In Express w Warszawie

Aranżacje wnętrz

The Warsaw Hub to nowoczesna przestrzeń, łącząca w sobie hotele, biura, coworking i restauracje. Wśród wielu brandów, znajduje się tu również hotel Holiday In Express – nieformalna, lifestylowa przestrzeń, która niedawno powitała pierwszych gości.

The Warsaw Hub
The Warsaw Hub – nowoczesna przestrzeń,
fot. Piotr Gęsicki

Projekt architektoniczny i wielobranżowy hotelu oraz projekt wnętrz powierzono warszawskiej pracowni Tremend.

Okiem eksperta

Projekt hotelu nieco różnił się od standardowego. Architekci z Tremend postanowili nadać mu niepowtarzalny charakter.

Projektując HIEX, bazowaliśmy na standardach brandu, ale chcieliśmy osiągnąć także efekt WOW! Dostaliśmy zgodę inwestora na wprowadzenie kilku własnych pomysłów, dzięki czemu we wnętrzach pojawiły się lokalne nawiązania. Oczywiście, ważna była też funkcja – w bufecie zastosowaliśmy możliwość szybkiego przekształcenia w strefę coworkingu. W pokojach również znalazły się komfortowe miejsca do pracy, które mogą być przydatne podczas kolejnych fal pandemii. Całość jest kolorowa, energetyczna i wyrazista – opowiada o projekcie architekt Magdalena Federowicz-Boule, prezes zarządu Tremend.

The Warsaw Hub
Przytulne biuro z kolorowymi fotelami i pufami,
fot. Piotr Gęsicki

Zobacz również:

http://architektura.info.pl/2021/06/04/organiczna-rzezba-stali-w-najnowszej-kolekcji-oskara-ziety/

Miasto w roli głównej

Local touch to wizytówka pracowni Tremend, która stara się wprowadzać nawiązania do topografii, tradycji czy historii miejsca, w którym znajduje się dany obiekt. Podobnie było w przypadku Holiday Inn Express. Motywem przewodnim stała się Warszawa.

hotel Holiday In Express
Sypialnia w odcieniach bieli, czerni, szarości i czerwieni,
fot. Piotr Gęsicki

Na personalizowanych tapetach i wykładzinie pojawia się mapa miasta. W niektórych miejscach powstały także murale z widokami ze stolicy. W ten sposób hotel zyskał unikatowy charakter.

Projekt inny niż wszystkie

Architekci z Tremend postanowili nieco odejść od standardów brandu. Oczywiście, zachowali najważniejsze cechy marki, ale nadali hotelowi odrębny styl. Postawili na eklektyczne zestawienia – pobrzmiewają tu echa stylu loftowego, ale wnętrza są pozbawione surowości.

hotel Holiday In Express
Sypialnia w odcieniach bieli i szarości z elementami jasnego drewna,
fot. Piotr Gęsicki

Połączenie cegły, drewna i dużej ilości koloru sprawia, że jest tu przytulnie jak w domu. Całość dopełniają grafiki oraz designerskie oświetlenie.

Sprawdź także:

http://gazetainstalacyjna.pl/2021/06/04/elastyczny-klinkier-elabrick-niezwykla-okladzina-fasad/

Źródło:

Tremend

Related posts

Leave a Comment