Grzejnik w kolorze!

grzejnik dekoracyjny

Źródło VASCO Group

Już nie tylko grzeją, są także pełnoprawnym elementem wystroju wnętrza. Dzisiejsze grzejniki, dzięki różnorodności form i barw potrafią idealnie wtopić się w aranżację pomieszczenia bądź podkreślić jej charakter. Klasyczna biel, czerwień a może odważna czerń – wygląd grzejników w domu czy biurze zależy dziś tylko od naszych indywidualnych potrzeb.

W sezonie grzewczym szczególną uwagę przykładamy do wydajności grzejników. Ich głównym zadaniem jest bowiem zapewnienie odpowiedniej temperatury w pomieszczeniu. Jeszcze jakiś czas temu nikt nie zwracał uwagi na funkcję estetyczną. Wybierano białe kaloryfery, które często zasłaniano meblami bądź różnego typu ażurowymi zabudowami. Jednak dzięki producentom, taki jak np. VASCO Group grzejniki zyskały nowe oblicze. Są nie tylko funkcjonale, ale przede wszystkim dopełniają aranżację wnętrza. Wszystko za sprawą szerokiej palety kolorystycznej, w której możemy wybierać, szukając idealnego grzejnika do swojego domu.

Czarny akcent na ścianie


Czerń nadaje wnętrzu elegancji i charakteru, jednak zastosowanie tej barwy na całej powierzchni to dość odważny krok. Dla tych, którzy nie są na niego jeszcze gotowi, idealnym rozwiązaniem będą czarne akcenty np. w postaci grzejnika. Można go wyeksponować na tle jasnych ścian, dodając kilka wyrazistych elementów, które doskonale będą ze sobą kontrastować.

czarny grzejnik


Czerwień w roli głównej


Czerwień jest symbolem dobrej energii. Nic dziwnego, że przemycamy ją również do naszych wnętrz w postaci mebli bądź pojedynczych elementów wyposażenia, takich jak grzejnik. Model w kolorze czerwonym nie zdominuje wnętrza, ale nada mu wyrazistości. Będzie również idealnym dopełnieniem aranżacji w stylu glamour.

grzejnik czerwony

Złoto z umiarem


Złoto nie musi wcale kojarzyć się z barokiem i pałacowymi komnatami. Ten modny ostatnio kolor, stosowany z umiarem i odpowiednio połączony z innymi elementami, wprowadza do wnętrz odrobinę luksusu i elegancji. Złoty grzejnik to doskonała odpowiedź na najnowsze wnętrzarskie trendy. Równie dobrze odnajdzie się w łazience, jak też w kuchni czy w salonie.

grzejnik złoty

Róż, zieleń a może granat


Grzejnik w nietypowym kolorze potrafi nadać charakteru nawet najbardziej neutralnemu wnętrzu. Niebieskie, zielone bądź różowe modele idealnie sprawdzą się np. w pokoju dla dziecka, w jasnym salonie bądź w pomieszczeniu biurowym, w którym rozwiązanie grzewcze będzie kolorowym akcentem przełamującym monotonię.

różowy grzejnik

Dotychczas funkcja grzejników była sprowadzona do ich podstawowego, praktycznego przeznaczenia. Obecnie we współczesnych mieszkaniach grzejniki nabierają designerskich form i koloru, co zdecydowanie dodaje temu elementowi charakteru bardzo wysublimowanej dekoracji. Paleta dostępnych kolorów stała się bardziej śmiała. Klienci coraz częściej rezygnują z klasycznej bieli na rzecz bardziej odważnych propozycji. W trendach znajdziemy grzejniki w czerni, antracycie, żółci lub nawet intensywnej czerwieni. Dużym zainteresowaniem cieszy się zabieg z wykorzystaniem tej samej farby na ścianie, jak i na grzejniku, co pozwala osiągnąć naprawdę ciekawe efekty przestrzenne – przyznaje Olga Nowosad-Szewców, architekt DECOROOM.

Za trendami kolorystycznymi dla rozwiązań grzewczych z pewnością podąża producent dekoracyjnym grzejników VASCO Group. W swojej ofercie posiada modele dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej, o niskim zużyciu energii i optymalnej mocy cieplnej.

Related posts

Leave a Comment