Stonowane barwy, szlachetne surowce i motywy inspirowane przyrodą tworzą wnętrze tego domu. Został on zaprojektowany dla młodego inwestora, który ceni sobie życie w harmonii z naturą.
Ten 120-metrowy dom, usytuowany pod Warszawą, jest prawdziwą oazą spokoju, ale nie brakuje w nim ciekawych elementów aranżacyjnych. Wnętrze zaprojektowane dla młodego lekarza zachwyca spokojem, lecz daleko mu do monotonii. Architekci z pracowni Interiorsy dodali charakteru tej subtelnej przestrzeni, która opiera się na palecie złamanych bieli i ciepłych pastelach. Dzięki szlachetnym materiałom i modnym tapetom z motywami roślinnymi, wnętrze zyskuje unikalny klimat.
– Inwestorowi zależało, by jego przestrzeń do życia niosła spokój i ukojenie. Jednak nie mogła być ona pozbawiona wyrazu – nijaka. Ponieważ nie lubi on stagnacji, a w jego życiu wiele się dzieje, postawiliśmy na łagodną paletę barw, która stanowi tło dla często zaskakujących akcentów stylistycznych. Jednym z nich, najbardziej charakterystycznym, są pojawiające się właściwie w każdym pomieszczeniu tapety z motywem roślinności. Motyw ten zasugerowaliśmy inwestorowi świadomie, przyroda działa bowiem kojąco i relaksująco – opowiadają Marta Iglewska i Radosław Wójcik z pracowni Interiorsy.
Motywy kwiatowe, pojawiające się na tapetach, nie tylko wpisują się w styl domu, ale także skutecznie przełamują monotonię wnętrz. Subtelne, pastelowe wzory przyciągają wzrok i nadają przestrzeni unikalny charakter. Najlepszym przykładem jest łazienka, która mimo małej powierzchni, zachwyca pomysłową aranżacją. Przeskalowane kwiaty w odcieniach mięty i różu robią ogromne wrażenie, a obłe kształty mebli oraz lustrzane powierzchnie potęgują efekt przestronności.
Zobacz także: 5 kolekcji łóżek tapicerowanych >>
Oprócz wzorzystych tapet, w domu pojawiają się także inne charakterystyczne elementy, jak lamele, złote i srebrne detale oraz oświetlenie nawiązujące do stylu art déco. Naturalne materiały, takie jak drewno i kamień, dodają wnętrzom nuty luksusu, zachęcając do relaksu. Mimo że przestrzeń jest minimalistyczna, nie brakuje w niej odniesień do klasycznej elegancji. W kuchni pojawiają się subtelnie wkomponowane, tradycyjne zdobienia, a złote elementy podkreślają inspirację dawnymi epokami.
– W tym, z pozoru minimalistycznym wnętrzu, do głosu dochodzą echa inspiracji klasyczną stylistyką, zwłaszcza niezwykle eleganckim i szykownym stylem art déco. Zabudowa kuchenna, lamele, detale w kolorze złota czy wiodące prym tapety i naturalne materiały budują charakter tej stonowanej w odbiorze przestrzeni. Dzięki temu, zgodnie z życzeniem inwestora, choć sprzyja ona wypoczynkowi i relaksacji, nie jest ani banalna, ani sztampowa – wyjaśniają architekci.
Dzięki starannie dobranym elementom, wnętrze domu jest spójne, a jednocześnie pełne ciekawych detali, które odkrywa się na nowo każdego dnia.
Źródło:
Pracownia Interiorsy