Jaką podłogę wybrać do salonu?

Podłoga w salonie ma nie tylko ogromny wpływ na to, jak to pomieszczenie się prezentuje. Jej wybór determinuje także trwałość salonu oraz jego funkcjonalność i komfort codziennego użytkowania. Jaką podłogę do salonu wybrać, aby była ona naprawdę solidna i służyła przez długi czas? Sprawdź nasze podpowiedzi!

Postaw na rozwiązania estetyczne, ale także funkcjonalne

Wybór podłóg do pomieszczeń jest obecnie ogromny. Dostępne są różne materiały, które charakteryzują się nie tylko odmienną stylistyką i kolorystyką, ale także różnymi fakturami i sposobami układania. Podczas wyboru idealnej podłogi do salonu, warto dobrze zastanowić się, co będzie nie tylko pięknie się prezentowało, ale także będzie najtrwalsze i najbardziej funkcjonalne w konkretnym przypadku. Warto wziąć pod uwagę sposoby pielęgnacji i czyszczenia, konieczność odnawiania materiału oraz to, jak bardzo wrażliwy jest materiał na zużywanie oraz inne uszkodzenia mechaniczne. 

Podłogi z naturalnego drewna zachwycają pięknym wyglądem oraz są bardzo przyjemne w dotyku. Innowacyjne deski podłogowe są także zdecydowanie bardziej odporne na wilgoć niż klasyczne, nie poddane odpowiedniej obróbce drewno. Deski są jednak stosunkowo wrażliwe na różnego rodzaju uszkodzenia, takie jak zarysowania czy odkształcenia powstałe w wyniku uderzenia. Z tego względu coraz większą popularnością cieszą się panele laminowane, które mogą imitować wizualnie dowolny materiał i są bardzo proste w pielęgnacji oraz odporne na uszkodzenia. 

Wybieraj z wielu różnych wzorów, aby znaleźć idealny

Ogromną zaletą paneli laminowanych jest to, że są one naprawdę wytrzymałe na wilgoć oraz uszkodzenia mechaniczne, takie jak zarysowania czy odkształcenia. Dodatkowo bardzo łatwo można utrzymać je w czystości, a ich pielęgnacja nie jest przesadnie wymagająca. Nie trzeba stosować drogich środków ani poświęcać wiele czasu na ochronę przed trudnymi do usunięcia plamami. Laminowaną powierzchnię wystarczy przetrzeć na mokro z dodatkiem odpowiedniego detergentu i większość zabrudzeń znika, bez większego wysiłku.

Kolejna kwestia, która sprawia, że laminowane panele podłogowe cieszą się tak dużą popularnością, to fakt, że dostępne są one w wielu różnych wzorach. Mogą one imitować klasyczne drewniane deski, korek lub beton oraz wiele, wiele innych materiałów. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ w przeciwieństwie do surowego drewna czy betonu panele laminowane są zdecydowanie prostsze w pielęgnacji, a mimo to nadal zachwycają ciekawym designem.

Related posts

Leave a Comment