Płytki z fakturą – jak wykorzystać je w aranżacji?

Matowe, połyskujące, marmurowe, w stylu skandynawskim i inspirowane drewnem… Współcześnie płytki łazienkowe są mocno zróżnicowane i architekci wnętrz naprawdę mają w czym wybierać. Poza kolorem, formatem i stylem jest jeszcze jeden aspekt, który warto wziąć pod uwagę przy aranżacji pokoju kąpielowego. Jest nim faktura płytek łazienkowych. W 2018 roku płytki 3D stały się niezwykle popularne, a ich możliwości aranżacyjne są niemal nieskończone. Sprawdź, jakie faktury wybrać i z czym je zestawić.

Płytki z fakturą – w przeciwieństwie do ich gładkich odpowiedników – charakteryzują się urozmaiconą strukturą. Ich powierzchnia nie jest płaska, ale staje się przestrzenna – ten efekt jest widoczny zwłaszcza wtedy, gdy na płytki pada światło. Takie wykończenie z fakturą może przybierać różne kształty i nawiązywać do odmiennych estetyk wnętrzarskich.

Scementuj ten związek – płytki przypominające strukturę betonu

Jednym z najmocniejszych trendów 2018  r. były ascetyczne, minimalistyczne wnętrza inspirowane surowymi materiałami. Projektanci wnętrz często sięgali po inspiracje takie jak kamień czy beton, by wprowadzić do wnętrza klimat chłodnej, surowej architektury. Jak wprowadzić go do swojego wnętrza?

Efekt prostoty i minimalizmu w surowym wydaniu uzyskasz, wybierając płytki z fakturą np. przypominającą beton. Wykończenie tego typu znajdziesz m.in. w kolekcji Organic Matt marki Tubądzin. Matowe białe i szare dekory przypominają swoją chropowatą powierzchnią strukturę betonu, która stanowi idealne tło do gładkich wykończeń. I tak możesz połączyć je z białymi jednolitymi płytkami podstawowymi i industrialnymi czarnymi lub miedzianymi elementami wyposażenia, np. w postaci armatury.

Tubądzin, kolekcja Organic Matt

W zgodzie z naturą, czyli płytki 3D inspirowane przyrodą

Jeśli nie ascetyczny i industrialny cement, to może warto zwrócić się w kierunku natury? Inspiracje zaczerpnięte ze świata fauny i flory wprowadzą do wnętrza przytulny i relaksujący nastrój. Mogą to być struktury fal, nawiązanie do usłojenia drewna czy też sploty przypominające naturalny len i bawełnę.

Płytki o takiej fakturze znajdziesz m.in. w kolekcjach Unit Plus i House of Tones. Zwłaszcza te nawiązujące strukturą do powierzchni naturalnych tekstyliów będą idealną bazą do stworzenia łazienki w stylu hygge lub skandynawskim.

Tubądzin, kolekcja Unit Plus

Mat z połyskiem, czyli nietypowe płytki 3D

Efekty wizualne niczym z nowoczesnych produkcji kinowych zapewnią płytki, które nie tylko mogą pochwalić się przestrzenną strukturą, ale także… zróżnicowanym sposobem wykończenia. Połączenie matu i wypukłych elementów charakteryzujących się połyskującą fakturą to nietypowy kontrast, który spodoba się odważnym dekoratorom wnętrz.

Takie płytki zrobią wrażenie zwłaszcza w zestawieniu z prostym wykończeniem lub… z modnym marmurem. Grafitowe dekory łączące ze sobą mat i połyskułóż w towarzystwie płytek inspirowanych naturalnym kamieniem i zyskaj niepowtarzalną i modną aranżację.

Więcej intrygujących aranżacji wykorzystujących płytki łazienkowe o ciekawych przestrzennych fakturach znajdziesz wśród kolekcji Tubądzin 33 × 90. Pamiętaj tylko, że takie elementy wykończenia nadają się do położenia jedynie na ścianach – płytki podłogowe powinny mieć jednak tradycyjną, jednolitą fakturę.

Related posts

Leave a Comment